Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Arabia Saudite. Ne dërgojmë lule me dorë në Riad dhe 24 qytete, në Arabia Saudite

Gjersa Arabia Saudite mund të mos ketë lule kombëtare, lule zambaku i egër është shumë i popullarizuar në mesin e banorëve saudit. Pas shirave të mëdha, shkretëtira ngjallet me lulediej, lavenderë, lule akacie, e shumë tjera. Është e ndaluar të dhurohen lule për Ditën e Valentinit, por lulet dhurohen për raste tjera të ndryshme gjatë gjithë vitit. Trëndafilat dhe zambakët shpesh ipen si dhurata për ditëlindje, ndërsa lule margaritat dhurohen si shenjë falenderimi për ftesa në darka. Në kryeqytetin saudit, Riyadh, festivali vjetor i luleve tërheq vizitorë nga e tërë bota. Për të festuar jetën në shkretëtirë, qyteti i Madinës shpalon qilimin me lule, 100 metra të gjatë. Qyteti saudit, Taif, gjithashtu feston ardhjen e pranverës me një festë të luleve. Gjersa trëndafilat e kuq janë të ndaluara gjatë Ditës së Valentinit në Arabinë Saudite, trëndafilat ngjyrë të bardhë, rozë, dhe ato me ngjyrë të verdhë janë shumë të përshtatshme për tu dhënë si dhurata.

Buqeta të Popullarizuara në Arabia Saudite


Bukuri Pa Ndjenja

Bukuri Pa Ndjenja

Zambak, karafila , trëndafila dhe gerbera

Respekt

Respekt

24 Trëndafila

Të Dua Ende

Të Dua Ende

5 trëndafila dhe gipsofila

   
Guximtare

Guximtare

Gerbera , trëndafila dhe zambakë

Lavdi

Lavdi

Gerbera , karafila dhe trëndafila

Hutim

Hutim

Zambakë, trëndafila, luledielli, livande dhe karafila

   
Puthje

Puthje

24 Trëndafila dhe gipsofila

Delikate

Delikate

12 Trëndafila

Buzëqeshëse

Buzëqeshëse

Trëndafila

   
Përkryerje

Përkryerje

24 Trëndafila

Bukuri e Qëndrueshme

Bukuri e Qëndrueshme

Trëndafila

Elegante

Elegante

12 Trëndafila dhe gipsofila

   
Bukuri e Ndjeshme

Bukuri e Ndjeshme

Trëndafila dhe karafila

Kënaqësi

Kënaqësi

Orkide dhe trëndafila

Shije e Mirë

Shije e Mirë

Trëndafila , sumbulla dhe karafila

   
Forcë

Forcë

9 Trëndafila dhe karafila

Përulësi e Këndshme

Përulësi e Këndshme

Trëndafila, gerbera , gerberas , lule ari dhe orkide

Të Përkas Ty

Të Përkas Ty

3 Gerbera , karafila dhe gipsofila

   

Ofertë Speciale: Pafajësi

Imagjino reagimin e saj kur të sheh këtë kombinim të madh dhe të bukur të luleve. Pa dashur që të duket e madhe, kjo buqetë është një përzierje e 24 trëndafilave të kuq dhe 24 lule margarita ngjyrë të verdhë. Me trëndafila të bardhë gjithashtu të përfshira në këtë dizajn elegant, kjo buqetë pa dyshim se do ti bie në sy çdokujt. Vazoja e bukur dhe elegante është një përfundim i përkryer i këtij kombinimi që është shumë i popullarizuar në Jedah (جده), Medina (المدينة), Meka (مكة), Riad (الرياض), Sulltanah (سلطانه) . Nëse vetëm thjesht dëshironi ta përshëndetni ndokënd, apo dëshironi ta dërgoni si dhuratë të ngrohtë në shtëpi, nuk ka dyshim se kjo buqetë ka shumë për të thënë.
Informacion