Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Argjentinë. Ne dërgojmë lule me dorë në Buenos Aires dhe 33 qytete, në Argjentinë

Lulja e kranarisë kombëtare të Argjentinës është lulja Erythrina ose Ceibo, siq e quajnë shpesh vendasit. Kjo lule e vogël me ngjyrë të kuqe lulëzon në drunjë koral, duke filluar nga Nëntori e deri në Shkurt, dhe merr një pamje të mrekullueshme. Lulet kanë një ndikim të madh në qytetin Cordoba të Argjentinës. Gjatë muajit Maj, oborret dekorohen me lule dhe bimë tjera të bukura, ku pronarët e shtëpive bëjnë gara vjetore duke u shpërblyer ai që ka oborrin më të bukur. Me hapjen e festave të Majit, Beteja e Luleve fillon nëpër rrugët e Andalucia. Turma të mëdha të luleve, të dekuaruara për mrekulli, pushtojnë tërë qytetin. Në mesditë, 140,000 karafila hudhen në turmën e njerëzve. Përveq garës për oborrin më të bukur, qyteti i Cordobës është i njohur edhe për Kryqin e Majit. Për katër ditë rresht, kryqet dekorohen me lule në mënyrë të detajuar dhe pastaj garojnë për shpërblime. Kryqet dekorohen nga njerëz të zonave të ndryshme dhe nga murgjit katolikë.

Buqeta të Popullarizuara në Argjentinë


Kthjelltësi

Kthjelltësi

8 trëndafila

Optimizëm

Optimizëm

12 Trëndafila dhe gipsofila

Puthje

Puthje

24 Trëndafila dhe gipsofila

   
Gjithnjë besnike

Gjithnjë besnike

Trëndafila, zambakë, gerbera, statice dhe gipsofila

Pajtim

Pajtim

7 Trëndafila, gerbera , karafila , zambakë dhe orkide

Respekt

Respekt

24 Trëndafila

   
Dashuri e mrekullueshme

Dashuri e mrekullueshme

12 Trëndafila

Jetë e Lumtur

Jetë e Lumtur

Zambakë dhe karafila

Bashkim

Bashkim

24 trëndafila

   
Dashuri e Ftohtë

Dashuri e Ftohtë

Zambakë dhe trëndafila

Zonjë e Bukur

Zonjë e Bukur

Trëndafila dhe karafila

Mbrojtje

Mbrojtje

Zambakë, trëndafila , orkide dhe livande

   
Më Duaj Më Tepër

Më Duaj Më Tepër

Zambakë, gerbera , karafila dhe livande

Thjeshtësi Magjepsëse

Thjeshtësi Magjepsëse

3 Zambakë , trëndafila , gerbera , lule dragoi dhe statice

Rrezikshmërisht e Dashuruar

Rrezikshmërisht e Dashuruar

12 Trëndafila dhe zambakë

   
Flirtim

Flirtim

Trëndafila , zambakë dhe gerbera

Mbyllje Hesapi

Mbyllje Hesapi

2 Zambakë dhe karafila

E hirshme

E hirshme

Karafila , trëndafila

   

Ofertë Speciale: E ëmbël

Ky lloj kombinimi është një dhuratë përfekte për të dashuren apo të dashurin tuaj. Lule gerberat i shoqërojnë këta trëndafila të bukur dhe kështu krijojnë një dhuratë të pasionuar dhe joshëse. Trëndafilat janë ATO lulet romantike, ndërsa lule gerberat japin ndjesinë e miqësisë. Kjo buqetë mund të dërgohet në Buenos Aires, Kordoba (Córdoba), Mendoza, Rosario, San Miguel de Tukuman (San Miguel de Tucumán) dhe në shumë qytete tjera. Nëse dëshironi ta dërgoni tek miqtë apo tek ndonjë anëtar i familjes, ne ju garantojmë cilësi të lartë të luleve. Një buqetë e mrekullueshme, e stilit të veçantë, me pamje romantike dhe e sofistikuar që vërtetë do të shërbente për çdo rast të posaçëm.
Informacion