Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Argjentinë. Ne dërgojmë lule me dorë në Buenos Aires dhe 32 qytete, në Argjentinë

Lulja e kranarisë kombëtare të Argjentinës është lulja Erythrina ose Ceibo, siq e quajnë shpesh vendasit. Kjo lule e vogël me ngjyrë të kuqe lulëzon në drunjë koral, duke filluar nga Nëntori e deri në Shkurt, dhe merr një pamje të mrekullueshme. Lulet kanë një ndikim të madh në qytetin Cordoba të Argjentinës. Gjatë muajit Maj, oborret dekorohen me lule dhe bimë tjera të bukura, ku pronarët e shtëpive bëjnë gara vjetore duke u shpërblyer ai që ka oborrin më të bukur. Me hapjen e festave të Majit, Beteja e Luleve fillon nëpër rrugët e Andalucia. Turma të mëdha të luleve, të dekuaruara për mrekulli, pushtojnë tërë qytetin. Në mesditë, 140,000 karafila hudhen në turmën e njerëzve. Përveq garës për oborrin më të bukur, qyteti i Cordobës është i njohur edhe për Kryqin e Majit. Për katër ditë rresht, kryqet dekorohen me lule në mënyrë të detajuar dhe pastaj garojnë për shpërblime. Kryqet dekorohen nga njerëz të zonave të ndryshme dhe nga murgjit katolikë.

Buqeta të Popullarizuara në Argjentinë


E ëmbël

E ëmbël

Buqetë me 6 trëndafila dhe margarita

Vetmi

Vetmi

Orkide , zambakë , karafila

Magjepsëse

Magjepsëse

12 Trëndafila, karafila , zambakë dhe gipsofila

Dashuri ngurruese

Dashuri ngurruese

12 Trëndafila

    
Plot Shkëlqim

Plot Shkëlqim

Trëndafila

Mashtrim

Mashtrim

Zambakë , trëndafila dhe gipsofila

Dhuromë Një Buzëqeshje

Dhuromë Një Buzëqeshje

9 trëndafila dhe gipsofila

E këndshme

E këndshme

Luledielli , trëndafila dhe orkide

    
Rini

Rini

Trëndafila dhe karafila

Mendime Qiellore

Mendime Qiellore

Zambakë , trëndafila dhe karafila

Humor

Humor

Trëndafila, zambakë, karafila dhe gerbera

Kthjelltësi

Kthjelltësi

8 trëndafila

    
Dashuri e Braktisur

Dashuri e Braktisur

Trëndafila, zambakë dhe orkide

Flirtim

Flirtim

Trëndafila , zambakë dhe gerbera

Pafajësi

Pafajësi

24 Trëndafila dhe margarita

Pranim

Pranim

3 luledielli dhe karafila

    

Ofertë Speciale: E ëmbël

Ky lloj kombinimi është një dhuratë përfekte për të dashuren apo të dashurin tuaj. Lule gerberat i shoqërojnë këta trëndafila të bukur dhe kështu krijojnë një dhuratë të pasionuar dhe joshëse. Trëndafilat janë ATO lulet romantike, ndërsa lule gerberat japin ndjesinë e miqësisë. Kjo buqetë mund të dërgohet në Buenos Aires  Kordoba (Córdoba)   Mendoza  Rosario  San Miguel de Tukuman (San Miguel de Tucumán) dhe në shumë qytete tjera. Nëse dëshironi ta dërgoni tek miqtë apo tek ndonjë anëtar i familjes, ne ju garantojmë cilësi të lartë të luleve. Një buqetë e mrekullueshme, e stilit të veçantë, me pamje romantike dhe e sofistikuar që vërtetë do të shërbente për çdo rast të posaçëm.
Informacion