Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Australi. Ne dërgojmë lule me dorë në Kanbera dhe 92 qytete, në Australi

Ardhjen e pranverës australianët e festojnë me një dashuri të veçantë duke organizuar shumë festivale të luleve. Australia për shumë kohë të gjatë njihet me seleksionin e gjerë të luleve ndër më të bukurat. Në Wales-in e Ri Jugor, lulëzimi i tulipanëve paralajmëronë ardhjen e stinës së nxehtë, ku Festivali i Tulipanëve,i quajtur Bowral, mbahet për dhjetë ditë rresht, gjatë kulmit të periudhës së lulëzimit të kësaj lule. Në kryeqytetin e Australisë, Canberra, festivali i luleve zgjat plot një muaj, duke filluar nga Shtatori e deri në Tetor. Ditëlindja e Mbretëreshës shënon një rast të mbarë ku dhurohen lule në tërë shtetin, si në ditëlindjet private ashtu edhe në përkujtime. Bimësia luan një rol të madh në Australi, sa që Posta Australiane ka lëshuar në qarkullim pesë pulla postale me imazhet e luleve më të bukura në vend. Festival tjetër i rëndësishëm i luleve gjithashtu është Festivali Jacaranca ku gjendet në njërën nga pullat komemorative. Kopshti Botanik i Victoria Royal është shtëpia e festivalit të luleve të egra ku vizitorët kanë mundësinë ti shikojnë nga afër kopshtet në Ditën e Hapjes Pranverore.

Buqeta të Popullarizuara në Australi


Hare e ardhshme

Hare e ardhshme

7 Trëndafila

Dashuri Me Shikim Të Parë

Dashuri Me Shikim Të Parë

Zambakë, gerbera dhe trëndafila

Falënderim

Falënderim

Zambakë, trëndafila, gerbera dhe karafila

   
Kthjelltësi

Kthjelltësi

8 trëndafila

Meritë

Meritë

3 Zambakë , trëndafila dhe karafila

Bukuri madhështore

Bukuri madhështore

Zambakë, gerbera , karafila dhe lule ari

   
Shpresë

Shpresë

Gerbera

Moderne

Moderne

Gerbera , zambakë dhe margarita

Vetmi

Vetmi

Orkide , zambakë , karafila

   
Fillimi i Miqësisë

Fillimi i Miqësisë

Trëndafila , orkide dhe gipsofila

Bukuri e Ndjeshme

Bukuri e Ndjeshme

Trëndafila dhe karafila

Shije e Mirë

Shije e Mirë

Trëndafila , sumbulla dhe karafila

   
Joshëse

Joshëse

12 Trëndafila dhe karafila

Seksi

Seksi

Zambakë , trëndafila dhe gipsofila

Fyerje

Fyerje

Trëndafila, karafila, zambakë dhe gipsofila

   
Modesti

Modesti

8 Trëndafila, zambakë dhe gipsofila

Mahnitëse

Mahnitëse

Trëndafila

Dashuria e Gruas

Dashuria e Gruas

6 Trëndafila dhe gipsofila

   

Ofertë Speciale: Gjithnjë besnike

A e don ajo ngjyrën rozë? Nëse po, atëherë ky kombinim është për të. Ky kombinim i luleve është shumë i popullarizuar në Brisbane, Kanbera (Canberra), Mellburn (Melbourne), Perth, Sidnej (Sydney) dhe përmban lule me ngjyra të ndryshme. Nëse nuk jeni të sigurtë se çfarë të zgjedhni, kjo buqetë mund të jetë preferenca juaj ngase përmban lule të llojeve të ndryshme dhe me ngjyra të përziera. Buqeta është e vendosur në shportë dhe nuk ka nevojë për ndonjë vazo shtesë. Ne dërgojmë lule anekënd shtetit.
Informacion