Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Australi. Ne dërgojmë lule me dorë në Kanbera dhe 19 qytete, në Australi

Ardhjen e pranverës australianët e festojnë me një dashuri të veçantë duke organizuar shumë festivale të luleve. Australia për shumë kohë të gjatë njihet me seleksionin e gjerë të luleve ndër më të bukurat. Në Wales-in e Ri Jugor, lulëzimi i tulipanëve paralajmëronë ardhjen e stinës së nxehtë, ku Festivali i Tulipanëve,i quajtur Bowral, mbahet për dhjetë ditë rresht, gjatë kulmit të periudhës së lulëzimit të kësaj lule. Në kryeqytetin e Australisë, Canberra, festivali i luleve zgjat plot një muaj, duke filluar nga Shtatori e deri në Tetor. Ditëlindja e Mbretëreshës shënon një rast të mbarë ku dhurohen lule në tërë shtetin, si në ditëlindjet private ashtu edhe në përkujtime. Bimësia luan një rol të madh në Australi, sa që Posta Australiane ka lëshuar në qarkullim pesë pulla postale me imazhet e luleve më të bukura në vend. Festival tjetër i rëndësishëm i luleve gjithashtu është Festivali Jacaranca ku gjendet në njërën nga pullat komemorative. Kopshti Botanik i Victoria Royal është shtëpia e festivalit të luleve të egra ku vizitorët kanë mundësinë ti shikojnë nga afër kopshtet në Ditën e Hapjes Pranverore.

Buqeta të Popullarizuara në Australi


E çmuar

E çmuar

Karafila , trëndafila

Shije e Mirë

Shije e Mirë

Trëndafila , sumbulla dhe karafila

Gazmore

Gazmore

Gerbera , trëndafila , zambakë

Misterioze

Misterioze

12 Trëndafila

    
Rrezikshmërisht e Dashuruar

Rrezikshmërisht e Dashuruar

12 Trëndafila dhe zambakë

Joshje

Joshje

12 Trëndafila

Moderne

Moderne

Gerbera , zambakë dhe margarita

Dashuri e pa shkëmbyer

Dashuri e pa shkëmbyer

Zambakë, karafila, trëndafila, gipsofila

    
Mirënjohje

Mirënjohje

10 Trëndafila dhe gipsofila

Falënderim

Falënderim

Zambakë, trëndafila, gerbera dhe karafila

Bukuri e Ndjeshme

Bukuri e Ndjeshme

Trëndafila dhe karafila

Dashuria e përgjegjshme

Dashuria e përgjegjshme

Trëndafila, zambakë dhe karafila

    
E këndshme

E këndshme

Luledielli , trëndafila dhe orkide

Urime

Urime

Trëndafila dhe orkide

Modesti

Modesti

8 Trëndafila, zambakë dhe gipsofila

Joshje e Gjatë

Joshje e Gjatë

Trëndafila dhe orkide

    

Ofertë Speciale: Gjithnjë besnike

A e don ajo ngjyrën rozë? Nëse po, atëherë ky kombinim është për të. Ky kombinim i luleve është shumë i popullarizuar në Adelaide  Brisbane  Mellburn (Melbourne)   Perth  Sidnej (Sydney) dhe përmban lule me ngjyra të ndryshme. Nëse nuk jeni të sigurtë se çfarë të zgjedhni, kjo buqetë mund të jetë preferenca juaj ngase përmban lule të llojeve të ndryshme dhe me ngjyra të përziera. Buqeta është e vendosur në shportë dhe nuk ka nevojë për ndonjë vazo shtesë. Ne dërgojmë lule anekënd shtetit.
Informacion