Tovomba Dërgim Lulesh (Luleshitës)

Toowoomba është i njohur si “Qyteti i Kopshtit” dhe jeton mbi këtë emër me shumë shtretër të luleve të dizajnuar me kujdes në tërë qytetin. Varietete të ndryshme të luleve mbushin shtretërit, siç janë luledielli gjigant, trëndafilat e ndryshëm, marigoldet, manushaqet tringjyrëshe dhe petuniat. Në pranverë, snapdragonët, pentat, verbenat dhe cuphea janë kudo. Krizantemat janë të preferuarat e vendasve, së bashku me amarilisin dhe alliumet. Banorët e Toowoombasë, sikur australianët e tjerë, e duan pamjen e agapanthusit gjigant, si dhe të shkurreve bottlebrushe dhe azaleasë. Këto bimë si dhe kanolat, zambakët dhe shkurret ixora, shiten shpesh në tregjet e qytetit.
Mikpritje
USD 148.58

Mikpritje

Trëndafila, zambakë, trëndafila dhe gipsofila

Bukuri e Qëndrueshme
USD 106.13

Bukuri e Qëndrueshme

Trëndafila

Urtësi
USD 106.13

Urtësi

Trëndafila dhe karafila

INFOINFOINFO
Delikate
USD 106.13

Delikate

12 Trëndafila

Rrezikojmë
USD 106.13

Rrezikojmë

Karafila , sumbulla dhe statice

Melodioze
USD 148.58

Melodioze

24 Trëndafila

INFOINFOINFO
Meritë
USD 126.03

Meritë

3 Zambakë , trëndafila dhe karafila

Thjeshtësi Magjepsëse
USD 106.13

Thjeshtësi Magjepsëse

3 Zambakë , trëndafila , gerbera , lule dragoi dhe statice

Humor
USD 126.03

Humor

Trëndafila, zambakë, karafila dhe gerbera

INFOINFOINFO
Martesë e Lumtur
USD 175.12

Martesë e Lumtur

Zambakë, orkide, karafila dhe orkide

E këndshme
USD 148.58

E këndshme

Luledielli , trëndafila dhe orkide

Vetmi
USD 148.58

Vetmi

Orkide , zambakë , karafila

INFOINFOINFO
Dashuria e përgjegjshme
USD 106.13

Dashuria e përgjegjshme

Trëndafila, zambakë dhe karafila

Madhështore
USD 175.12

Madhështore

Zambakë dhe trëndafila

E përjetshme
USD 106.13

E përjetshme

Karafila, trëndafila, zambakë , sumbulla

INFOINFOINFO
Fitore
USD 106.13

Fitore

Zambakë dhe trëndafila

Nuk Jetoj Dot Pa Ty
USD 175.12

Nuk Jetoj Dot Pa Ty

3 zambakë, karafila, trëndafila, zambakë dhe orkide

Ego
USD 106.13

Ego

Trëndafila, karafila dhe gipsofila

INFOINFOINFO
Top