Vollongong Dërgim Lulesh (Luleshitës)

Wollongong shtrihet në Grand Pacific Drive, ku në male dhe plazhe ka shumë bimë dhe kafshë të ndryshme. Në Tempullin Nan Tien, mund të shihen lulet si zambaku i ujit, orkidat, jasemini dhe nganjëherë edhe pemët bonsai. Kopshti Wollongong Botanical ka bimë dhe lule nga e tërë bota, duke përfshirë shumë orkida, kaktusë lulëzues dhe zambakë. Bimë të tjera interesante këtu janë fieri dantellë, rrushi i patatës, caladiumi, spitullaqi, agave dhe dusty miller. Këtu ka shtretër me azalea, scabiosa, margaritarë të verdhë, salvia dhe lobelia, të cilat krijojnë kontrast me ngjyra të mrekullueshme. Koreopsis dhe trëndafilat janë një pamje shumë e zakonshme. Përveç kopshtit botanik, Parku Macquarie Pass National ka një ujëvarë mahnitëse dhe përgjatë rrugës, vizitorët mund të shohin orkida, anthuriume dhe fierna që lulëzojnë nën pemë.
Hare e ardhshme
USD 159.06

Hare e ardhshme

7 Trëndafila

Pafajësi
USD 262.45

Pafajësi

24 Trëndafila dhe margarita

Dashuri Me Shikim Të Parë
USD 262.45

Dashuri Me Shikim Të Parë

Zambakë, gerbera dhe trëndafila

INFOINFOINFO
E këndshme
USD 222.68

E këndshme

Luledielli , trëndafila dhe orkide

Falënderim
USD 262.45

Falënderim

Zambakë, trëndafila, gerbera dhe karafila

Meritë
USD 188.88

Meritë

3 Zambakë , trëndafila dhe karafila

INFOINFOINFO
Dashuria e përgjegjshme
USD 159.06

Dashuria e përgjegjshme

Trëndafila, zambakë dhe karafila

Kthjelltësi
USD 159.06

Kthjelltësi

8 trëndafila

Kënaqësi
USD 262.45

Kënaqësi

Orkide dhe trëndafila

INFOINFOINFO
Thellësisht e Dashuruar
USD 159.06

Thellësisht e Dashuruar

Trëndafila dhe shqopa

Meritë
USD 188.88

Meritë

3 Zambakë , trëndafila dhe karafila

Plot Shkëlqim
USD 159.06

Plot Shkëlqim

Trëndafila

INFOINFOINFO
Bukuri madhështore
USD 159.06

Bukuri madhështore

Zambakë, gerbera , karafila dhe lule ari

Rrezikshmërisht e Dashuruar
USD 262.45

Rrezikshmërisht e Dashuruar

12 Trëndafila dhe zambakë

Shpresë
USD 159.06

Shpresë

Gerbera

INFOINFOINFO
Nënshtrim
USD 262.45

Nënshtrim

24 Trëndafila

Admirim i Fshehtë
USD 262.45

Admirim i Fshehtë

12 trëndafila dhe trëndafila të vegjël

Shëndet i Mirë
USD 188.88

Shëndet i Mirë

Gerbera , trëndafila , karafila dhe zambakë

INFOINFOINFO
Top