Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Austri. Ne dërgojmë lule me dorë në Viena dhe 6 qytete, në Austri

Austria është e njohur për lulen e vogël me ngjyrë të bardhë e quajtur Edelweiss, por kjo nuk është e vetmja lule me të cilën krenohet Austria. Për rrethinën e kryeqytetit austriak, Vienës, festivalet janë ndodhi të zakonshme në muajt e nxehtë të verës. Në muajin Gusht, shfaqja vjetore e luleve mbahet në qytetin e Tullnit ose në Grafenegg. Është Daffodili i verdhë ai që vërtetë i bën të lumtur austriakët. Daffodili apo ‘daffodili i poetit’ është gjëja më e bukur në festivalin e luleve, ndër më e madhja në Austri, që mbahet në Salzkammergut për çdo muaj të Majit. Festivali tërheq mbi 30,000 vizitorë të cilët vijnë për të mësuar se kush do të zgjedhet Mbretëresha e Daffodilit. Lulet poashtu janë pjesë e paradës e cila mbahet për çdo vit. Buqeta lulesh shpesh dhurohen për nder të ditës së Pavarësisë së Austrisë e cila ka ndodhur në vitin 1955.

Buqeta të Popullarizuara në Austri


Paç Fat

Paç Fat

12 Trëndafila

Besnike

Besnike

12 Trëndafila, zambakë , viburnum , margarita , karafila dhe statice

Ego

Ego

Trëndafila, karafila dhe gipsofila

Nuk Jetoj Dot Pa Ty

Nuk Jetoj Dot Pa Ty

3 zambakë, karafila, trëndafila, zambakë dhe orkide

    
Dashuria e Gruas

Dashuria e Gruas

6 Trëndafila dhe gipsofila

Fillimi i Miqësisë

Fillimi i Miqësisë

Trëndafila , orkide dhe gipsofila

Imagjinatë

Imagjinatë

12 Trëndafila

E butë

E butë

24 Trëndafila dhe jargavan

    
Kotësi

Kotësi

Zambakë , karafila dhe gipsofila

Përulësi e Këndshme

Përulësi e Këndshme

Trëndafila, gerbera , gerberas , lule ari dhe orkide

Krenare

Krenare

12 Trëndafila

Bukuri e Qëndrueshme

Bukuri e Qëndrueshme

Trëndafila

    
Mashtrim

Mashtrim

Zambakë , trëndafila dhe gipsofila

Ndjenja Të Ngrohta

Ndjenja Të Ngrohta

Zambakë dhe trëndafila

Të Dua Ende

Të Dua Ende

5 trëndafila dhe gipsofila

Pafajësi

Pafajësi

24 Trëndafila dhe margarita

    

Ofertë Speciale: Mahnitëse

Kjo buqetë është më e mira për nënat më të mira në botë. Trëndafilat e bardhë simbolizojnë shumë gjëra të këndshme. Ngjyra e bardhë gjithmonë ka qenë simbol i dëlirësisë dhe virtytit. Ngjyrat e çiltëra, siç është e bardha, definitivisht bartin shenja të rëndësishme të afeksionit, sinqeritetit dhe bartin mesazhin e të qenit shumë person specifik dhe i shenjtë. Në botën e luleve, 24 trëndafilat e bardhë paraqesin domethënie nga më të larmishmet. Modeste dhe të thjeshta, por definitivisht e lëkundin botën e të dashurve tuaj. Ne ofrojmë dërgesë të luleve brenda ditës. Trëndafilat e bardhë janë mënyra më ideale për të shprehur pastërtinë e sinqeritetit (kjo është arsyeja pse nuset shpesh zgjedhin trëndafilat e bardhë gjatë ceremonive martesore), simpatinë, kujtimin dhe respektin. Kjo tufë e gjatë e trëndafilave të bardhë është e qëndrueshme aq sa është edhe e bukur, e garantuar të qëndrojë e freskët për së paku një javë pas dërgesës. Ne ofrojmë dërgesë të luleve brenda ditës në Grac (Graz)   Insbruk (Innsbruck)   Linz  Sallzburg (Salzburg)   Viena (Wien) dhe në regjione tjera.
Informacion