Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Bahrejn. Ne dërgojmë lule me dorë në Manama dhe 4 qytete, në Bahrejn

Ne ofrojmë dërgim të luleve brenda ditës në Manama, Al Hadd, Ar Rifa ', Jidd Hafs dhe ditën e nesërme në të gjitha qytetet tjera të Bahreinit (Bahrain). Bahreini (Bahrain) është një vend ndër shumë të tjerë i cili nuk ka një lule kombëtare. Në vend të kësaj ata festojnë dhe kultivojnë një numër të madh të bimëve lulëzuese. I vendosur në pjesën lindore të kontinentit arab, ky vend i vogël ka një numër të madh të kopshteve të kultivuara. Pas shirave të pranverës, shkretëtira ringjallet me lulet e saja të bukura. Zymbylat e ujit, ixorat e kuqe të ndritshme dhe të verdha, hibiskusët dhe kalançoet shpesh mund të shihen në kopshtet e vilave e madje mund të gjenden edhe në tregjet lokale. Çdo pranverë, Mbretëria e Bahreinit feston rilindjen e natyrës me festivalin "Pranvera e Kulturës". Me çeljen e luleve të pranverës, artistët vendas fillojnë të krijojnë vepra arti mahnitëse. Siç rilind toka çdo pranverë, ashtu rilind edhe kultura e zakonet vendase. Me gjithë dashurinë e popullit të Bahreinit për lulet, ata dërgojnë buqeta me lule për çdo rast. Disa nga lulet më të njohura që gjenden në buqeta janë margaritarët e bardhë dhe trëndafilat e pasur me ngjyra. Lulet e diellit kanë qenë gjithmonë ndër të preferuarat e njerëzve të Bahreinit, dhe fytyra e tyre e ndritshme dhe e verdhë kurrë nuk dështon në sjelljen e ndjenjës së dashurisë dhe gëzimit.

Buqeta të Popullarizuara në Bahrejn


Mirënjohje

Mirënjohje

10 Trëndafila dhe gipsofila

Mbyllje Hesapi

Mbyllje Hesapi

2 Zambakë dhe karafila

Përkryerje

Përkryerje

24 Trëndafila

Paç Fat

Paç Fat

12 Trëndafila

    
Buzëqeshëse

Buzëqeshëse

Trëndafila

Dashuri Për Natyrën

Dashuri Për Natyrën

16 Trëndafila dhe gipsofila

Thellësisht e Dashuruar

Thellësisht e Dashuruar

Trëndafila dhe shqopa

Faleminderit Për Miqësinë Tënde

Faleminderit Për Miqësinë Tënde

12 Trëndafila, zambakë dhe gipsofila

    
Nënshtrim

Nënshtrim

24 Trëndafila

Pranim

Pranim

3 luledielli dhe karafila

Shikim i Shpejtë

Shikim i Shpejtë

24 Trëndafila

Dhuromë Një Buzëqeshje

Dhuromë Një Buzëqeshje

9 trëndafila dhe gipsofila

    
Mahnitëse

Mahnitëse

Trëndafila

Përjetësi

Përjetësi

Zambakë, trëndafila, gerbera , orkide dhe karafila

Bukuri Tekanjoze

Bukuri Tekanjoze

Trëndafila dhe gipsofila

Elegancë

Elegancë

Gerbera , karafila dhe trëndafila

    

Ofertë Speciale: Ashpërsi

Informacion