Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Bahrejn. Ne dërgojmë lule me dorë në Manama dhe 4 qytete, në Bahrejn

Ne ofrojmë dërgim të luleve brenda ditës në Manama, Al Hadd, Ar Rifa ', Jidd Hafs dhe ditën e nesërme në të gjitha qytetet tjera të Bahreinit (Bahrain). Bahreini (Bahrain) është një vend ndër shumë të tjerë i cili nuk ka një lule kombëtare. Në vend të kësaj ata festojnë dhe kultivojnë një numër të madh të bimëve lulëzuese. I vendosur në pjesën lindore të kontinentit arab, ky vend i vogël ka një numër të madh të kopshteve të kultivuara. Pas shirave të pranverës, shkretëtira ringjallet me lulet e saja të bukura. Zymbylat e ujit, ixorat e kuqe të ndritshme dhe të verdha, hibiskusët dhe kalançoet shpesh mund të shihen në kopshtet e vilave e madje mund të gjenden edhe në tregjet lokale. Çdo pranverë, Mbretëria e Bahreinit feston rilindjen e natyrës me festivalin "Pranvera e Kulturës". Me çeljen e luleve të pranverës, artistët vendas fillojnë të krijojnë vepra arti mahnitëse. Siç rilind toka çdo pranverë, ashtu rilind edhe kultura e zakonet vendase. Me gjithë dashurinë e popullit të Bahreinit për lulet, ata dërgojnë buqeta me lule për çdo rast. Disa nga lulet më të njohura që gjenden në buqeta janë margaritarët e bardhë dhe trëndafilat e pasur me ngjyra. Lulet e diellit kanë qenë gjithmonë ndër të preferuarat e njerëzve të Bahreinit, dhe fytyra e tyre e ndritshme dhe e verdhë kurrë nuk dështon në sjelljen e ndjenjës së dashurisë dhe gëzimit.

Buqeta të Popullarizuara në Bahrejn


Melodioze

Melodioze

24 Trëndafila

Dashuri Për Natyrën

Dashuri Për Natyrën

16 Trëndafila dhe gipsofila

Pranim

Pranim

3 luledielli dhe karafila

Dashuri e pa shkëmbyer

Dashuri e pa shkëmbyer

Zambakë, karafila, trëndafila, gipsofila

    
Dhuromë Një Buzëqeshje

Dhuromë Një Buzëqeshje

9 trëndafila dhe gipsofila

Krenare

Krenare

12 Trëndafila

Vdes për ty

Vdes për ty

Trëndafila

Dashuri Me Shikim Të Parë

Dashuri Me Shikim Të Parë

Zambakë, gerbera dhe trëndafila

    
Virtyt

Virtyt

Zambakë, trëndafila, garbera , karafila dhe orkide

Magjepsje

Magjepsje

Zambakë , trëndafila, gerbera, karafila dhe orkide

Përsosmëri

Përsosmëri

6 Trëndafila

Festim

Festim

Trëndafila, karafila dhe zambakë

    
Shpirtmirësi e Përkryer

Shpirtmirësi e Përkryer

9 trëndafila dhe gipsofila

Joshje e Gjatë

Joshje e Gjatë

Trëndafila dhe orkide

Bashkim

Bashkim

24 trëndafila

Pavdekshmëri

Pavdekshmëri

Karafila, trëndafila dhe gipsofila

    

Ofertë Speciale: Ashpërsi

Informacion