Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Bangladesh. Ne dërgojmë lule me dorë në Daka dhe 30 qytete, në Bangladesh

Në Bangladesh, gratë mbajnë kurora lulesh në flokët e tyre për të festuar ardhjen e Pranverës. Kurorat e shkëlqyera ngjyrë portokalli janë të bëra nga lule kumaket ngjyrë ari dhe simbolizojnë ardhjen e Pranverës apo Pohela Falgun. Banorët e kryeqytetit Bengali, në Dhaka, marshojnë rrugët e qytetit duke vallëzuar në shoqërinë e vajzave. Lulet Jasmine janë shumë të njohura në tërë Bangladeshin. Kjo lule e vogël me ngjyrë të bardhë shpesh mund të gjendet e thurrur në mesin e kurorave ngjyrë portokalli. Edhe trëndafilët e kuq janë shumë të kërkuara në Bangladesh ku poashtu gratë i vendosin në tufat e tyre të luleve ose të kapura pas veshit. Lule tjera të dashura për banorët e Bangladeshit janë lulet kumake ngjyrë të bardhë si dhe lulet margarite me ngjyra të ndryshme. Në Ditën Kombëtare të Pavarësisë, njerëzit e Bengalit vendosin kurora lulesh në Memorialin Kombëtarë të Martirëve në Savar. Në Ditën Kombëtare të Zisë, ata vendosin petale nëpër Minare dhe luten në varrezat e martirëve që gjenden në Azimpur.

Buqeta të Popullarizuara në Bangladesh


Magjepsje

Magjepsje

Zambakë , trëndafila, gerbera, karafila dhe orkide

E dhimbsur

E dhimbsur

Trëndafila dhe gipsofila

Humor

Humor

Trëndafila, zambakë, karafila dhe gerbera

   
Kujdesi Amënor

Kujdesi Amënor

6 Trëndafila , orkide dhe karafila

Strehim

Strehim

Trëndafila dhe karafila

Lidhjet e Dhembshurisë

Lidhjet e Dhembshurisë

9 trëndafila

   
Guximtare

Guximtare

Gerbera , trëndafila dhe zambakë

Mjaft Më Kritikove

Mjaft Më Kritikove

Lulediell dhe orkide

Falënderim

Falënderim

Zambakë, trëndafila, gerbera dhe karafila

   
Joshje e Gjatë

Joshje e Gjatë

Trëndafila dhe orkide

Joshje Sekrete

Joshje Sekrete

Zambakë, trëndafila , karafila , gipsofila

Përjetësi

Përjetësi

Zambakë, trëndafila, gerbera , orkide dhe karafila

   
Fisnikëri

Fisnikëri

Trëndafila, karafila, gerbera dhe orkide

Fyerje

Fyerje

Trëndafila, karafila, zambakë dhe gipsofila

Jeta Është e Ëmbël

Jeta Është e Ëmbël

5 zambakë, karafila, trëndafila, gerbera, dhe gipsofila

   
Nënshtrim

Nënshtrim

24 Trëndafila

Respekt

Respekt

24 Trëndafila

Rehati

Rehati

Zambakë, karafila , orkide , gerbera

   

Ofertë Speciale: Magjepsëse

Ky kombinim i mrekullueshëm është mënyra më e mirë për të thënë ‘Të Dua’. Trëndafilat e stolisur me ngjyrë të kuqe japin pamje të mrekullueshme përkrah karanfilave ngjyrë rozë si dhe lule zambakëve që së bashku japin një aromë romantike sikur të kishin çelur tani. E bardha e frymarrjes së bebës apo (gipsofili) i shton një çik çiltërësi, duke e bërë këtë buqetë përfekte për të ndier veten stoik kur i thoni ato dy fjalët speciale. Kjo buqetë dërgohet në çdo Çitagong (চট্টগ্রাম)   Daka (ঢাকা)   Komilla (কুমিল্লা)   Kulna (খুলনা)   Raxhshahi (রাজশাহী) dhe vjen e kombinuar në një vazo shumë elegante.
Informacion