Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Bangladesh. Ne dërgojmë lule me dorë në Daka dhe 30 qytete, në Bangladesh

Në Bangladesh, gratë mbajnë kurora lulesh në flokët e tyre për të festuar ardhjen e Pranverës. Kurorat e shkëlqyera ngjyrë portokalli janë të bëra nga lule kumaket ngjyrë ari dhe simbolizojnë ardhjen e Pranverës apo Pohela Falgun. Banorët e kryeqytetit Bengali, në Dhaka, marshojnë rrugët e qytetit duke vallëzuar në shoqërinë e vajzave. Lulet Jasmine janë shumë të njohura në tërë Bangladeshin. Kjo lule e vogël me ngjyrë të bardhë shpesh mund të gjendet e thurrur në mesin e kurorave ngjyrë portokalli. Edhe trëndafilët e kuq janë shumë të kërkuara në Bangladesh ku poashtu gratë i vendosin në tufat e tyre të luleve ose të kapura pas veshit. Lule tjera të dashura për banorët e Bangladeshit janë lulet kumake ngjyrë të bardhë si dhe lulet margarite me ngjyra të ndryshme. Në Ditën Kombëtare të Pavarësisë, njerëzit e Bengalit vendosin kurora lulesh në Memorialin Kombëtarë të Martirëve në Savar. Në Ditën Kombëtare të Zisë, ata vendosin petale nëpër Minare dhe luten në varrezat e martirëve që gjenden në Azimpur.

Buqeta të Popullarizuara në Bangladesh


Nuk Jetoj Dot Pa Ty

Nuk Jetoj Dot Pa Ty

3 zambakë, karafila, trëndafila, zambakë dhe orkide

Imagjinatë

Imagjinatë

12 Trëndafila

Rini

Rini

Trëndafila dhe karafila

Joshje Sekrete

Joshje Sekrete

Zambakë, trëndafila , karafila , gipsofila

    
Shpërblim Për Mirësi

Shpërblim Për Mirësi

36 Trëndafila

Faleminderit Për Miqësinë Tënde

Faleminderit Për Miqësinë Tënde

12 Trëndafila, zambakë dhe gipsofila

Joshje e Gjatë

Joshje e Gjatë

Trëndafila dhe orkide

E dhimbsur

E dhimbsur

Trëndafila dhe gipsofila

    
Përulësi e Këndshme

Përulësi e Këndshme

Trëndafila, gerbera , gerberas , lule ari dhe orkide

Serenatë

Serenatë

Orkid

E këndshme

E këndshme

Luledielli , trëndafila dhe orkide

Përjetësi

Përjetësi

Zambakë, trëndafila, gerbera , orkide dhe karafila

    
Dashuri Për Natyrën

Dashuri Për Natyrën

16 Trëndafila dhe gipsofila

Qëndrueshmëri

Qëndrueshmëri

4 zambakë dhe 7 trëndafila

Mashtrim

Mashtrim

Zambakë , trëndafila dhe gipsofila

Paç Fat

Paç Fat

12 Trëndafila

    

Ofertë Speciale: Magjepsëse

Ky kombinim i mrekullueshëm është mënyra më e mirë për të thënë ‘Të Dua’. Trëndafilat e stolisur me ngjyrë të kuqe japin pamje të mrekullueshme përkrah karanfilave ngjyrë rozë si dhe lule zambakëve që së bashku japin një aromë romantike sikur të kishin çelur tani. E bardha e frymarrjes së bebës apo (gipsofili) i shton një çik çiltërësi, duke e bërë këtë buqetë përfekte për të ndier veten stoik kur i thoni ato dy fjalët speciale. Kjo buqetë dërgohet në çdo Çitagong (চট্টগ্রাম)   Daka (ঢাকা)   Komilla (কুমিল্লা)   Kulna (খুলনা)   Raxhshahi (রাজশাহী) dhe vjen e kombinuar në një vazo shumë elegante.
Informacion