Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Belgjikë. Ne dërgojmë lule me dorë në Bruksel dhe 7 qytete, në Belgjikë

Çdo vit, qyteti i Brukselit bëhet shtëpia e qilimit me lule, më e madhja në botë, e ndërtuar nga afërsisht një milion lule të llojit begonia. Ky koleksion masiv i kësaj luleje është në dispozicion për tu shiquar vetëm për një fundjavë gjatë Ditës së Supozimit në Grand-Place. Për shkak të ngjyrave të llojllojshme, lulet begonia konsiderohen të jenë lulet më perfekte nga banorët e Belgjikës. Lulja kombëtare e Belgjikës është lulëkuqja, dhe zë vend në shumicën e buqetave të luleve belgjikane, që poashtu përmbajnë edhe zymbylë trupgjatë. Në vitin 1831, Mbreti Leopold kishte marrur fronin në kryeqytet, në Bruksel, dhe, për të përkujtuar këtë ditë, 21 Korrikun, ai kishte vendosur një lulekuqe në trupin e tij, kishte ngritur dolli duke pirë një gotë me birrë belgjikane, dhe kështu kishte festuar pavarësinë e Belgjikës nga Holanda. Njerëzit Belgjikës kanë shumë në qejf të dhurojnë lule si dhurata për raste të ndryshme solemne, dhe disa nga të pëlqyerat e tyre janë lulediellët shumëngjyrëshe dhe lulefresa me erë të mirë.

Buqeta të Popullarizuara në Belgjikë


E hirshme

E hirshme

Karafila , trëndafila

Bukuri e Qëndrueshme

Bukuri e Qëndrueshme

Trëndafila

Guximtare

Guximtare

Gerbera , trëndafila dhe zambakë

Dashuria e Gruas

Dashuria e Gruas

6 Trëndafila dhe gipsofila

    
Bukuri Pa Ndjenja

Bukuri Pa Ndjenja

Zambak, karafila , trëndafila dhe gerbera

Dëshirë

Dëshirë

12 Trëndafila dhe zambakë

Shpirtmirësi e Përkryer

Shpirtmirësi e Përkryer

9 trëndafila dhe gipsofila

Elegante

Elegante

12 Trëndafila dhe gipsofila

    
Dashuria e përgjegjshme

Dashuria e përgjegjshme

Trëndafila, zambakë dhe karafila

Bukuri Shpirtërore

Bukuri Shpirtërore

12 Trëndafila dhe orkide

Kapem Pas Teje

Kapem Pas Teje

Zambakë dhe gipsofila

Më Duaj Më Tepër

Më Duaj Më Tepër

Zambakë, gerbera , karafila dhe livande

    
Imagjinatë

Imagjinatë

12 Trëndafila

Durim

Durim

Trëndafila, zambakë , karafila , lule bretkosë

Pritshmëri

Pritshmëri

8 Trëndafila dhe gipsofila

Serenatë

Serenatë

Orkid

    

Ofertë Speciale: E çmuar

A dëshironi ti tregoni se sa e veçantë është ajo? Asgjë nuk do të mund ta dëshmojë veçantinë e saj më shumë se ky kombinim i mrekullueshëm i luleve të bardha dhe atyre ngjyrë rozë. Karanfili rozë përcjellë mesazhin e qartë të dashurisë dhe miqësisë, ndërsa trëndafilat e bardhë i tregojnë asaj se sa shumë ka vlerë ajo tek ju. Perfekte për takime edhe në një pasdite të ditës së Martë. Ky kombinim i popullarizuar i luleve mund të dërgohet në Antverpen (Antwerpen)   Bruksel (Brussel)   Çarleroi (Charleroi)   Gent  Liezh (Luik) . Bëne vajzën e jetës tënde të ndihet e veçantë me këtë buqetë të mrekullueshme.
Informacion