Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Belgjikë. Ne dërgojmë lule me dorë në Bruksel dhe 7 qytete, në Belgjikë

Çdo vit, qyteti i Brukselit bëhet shtëpia e qilimit me lule, më e madhja në botë, e ndërtuar nga afërsisht një milion lule të llojit begonia. Ky koleksion masiv i kësaj luleje është në dispozicion për tu shiquar vetëm për një fundjavë gjatë Ditës së Supozimit në Grand-Place. Për shkak të ngjyrave të llojllojshme, lulet begonia konsiderohen të jenë lulet më perfekte nga banorët e Belgjikës. Lulja kombëtare e Belgjikës është lulëkuqja, dhe zë vend në shumicën e buqetave të luleve belgjikane, që poashtu përmbajnë edhe zymbylë trupgjatë. Në vitin 1831, Mbreti Leopold kishte marrur fronin në kryeqytet, në Bruksel, dhe, për të përkujtuar këtë ditë, 21 Korrikun, ai kishte vendosur një lulekuqe në trupin e tij, kishte ngritur dolli duke pirë një gotë me birrë belgjikane, dhe kështu kishte festuar pavarësinë e Belgjikës nga Holanda. Njerëzit Belgjikës kanë shumë në qejf të dhurojnë lule si dhurata për raste të ndryshme solemne, dhe disa nga të pëlqyerat e tyre janë lulediellët shumëngjyrëshe dhe lulefresa me erë të mirë.

Buqeta të Popullarizuara në Belgjikë


Qejf

Qejf

Orkide , trëndafila, gerbera , karafila dhe zambakë

Pritshmëri

Pritshmëri

8 Trëndafila dhe gipsofila

Kujtime Të Hirshme

Kujtime Të Hirshme

Karafila, zambakë dhe lule delfin

Dashuri e Shenjtë

Dashuri e Shenjtë

Zambakë, trëndafila dhe karafila

    
Joshje

Joshje

12 Trëndafila

Faleminderit Për Miqësinë Tënde

Faleminderit Për Miqësinë Tënde

12 Trëndafila, zambakë dhe gipsofila

Besnikëri

Besnikëri

24 Trëndafila

Plot Shkëlqim

Plot Shkëlqim

Trëndafila

    
Strehim

Strehim

Trëndafila dhe karafila

Entuziaste

Entuziaste

Trëndafila

Arratisu Me Mua

Arratisu Me Mua

Trëndafila

E këndshme

E këndshme

Luledielli , trëndafila dhe orkide

    
Misterioze

Misterioze

12 Trëndafila

E ëmbël

E ëmbël

Buqetë me 6 trëndafila dhe margarita

Paç Fat

Paç Fat

12 Trëndafila

Hare e ardhshme

Hare e ardhshme

7 Trëndafila

    

Ofertë Speciale: E çmuar

A dëshironi ti tregoni se sa e veçantë është ajo? Asgjë nuk do të mund ta dëshmojë veçantinë e saj më shumë se ky kombinim i mrekullueshëm i luleve të bardha dhe atyre ngjyrë rozë. Karanfili rozë përcjellë mesazhin e qartë të dashurisë dhe miqësisë, ndërsa trëndafilat e bardhë i tregojnë asaj se sa shumë ka vlerë ajo tek ju. Perfekte për takime edhe në një pasdite të ditës së Martë. Ky kombinim i popullarizuar i luleve mund të dërgohet në Antverpen (Antwerpen)   Bruksel (Brussel)   Çarleroi (Charleroi)   Gent  Liezh (Luik) . Bëne vajzën e jetës tënde të ndihet e veçantë me këtë buqetë të mrekullueshme.
Informacion