Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Brazil. Ne dërgojmë lule me dorë në Brazilia dhe 798 qytete, në Brazil

Festivali i Luleve Joinville mbahet për çdo vit në Brazil, dhe shumë njerëz konsiderojnë të jetë festivali më i vjetër i këtij lloji. Ky festival ka filluar për nder të lules orkide që adhurohet shumë në Brazil. Shumë specje dhe lloje të orkidesë për një kohë të gjatë kanë qenë të adhuruara nga luledashësit dhe kopshtarët anembanë globit. I mbajtur gjatë muajit Nëntor, në këtë festival vizitorët mund të mësojnë se si ti kultivojnë lulet. Gjatë festës së Pashkëve, është një kohë e mirë të vendosësh zambakë nëpër altarët e kishave. Para festës së Pashkëve, mbahet Karnevali pesë ditorë, i cili mbaron të Mërkurën e Përhimtë. Karnevalet janë festa kombëtare, ku më e madhja prej tyre mbahet në qytetin e Rio De Zhanieros. Turma të mëdha të dekoruara me mijëra lule marshojnë rrugëve, ku vajzat vallëzojnë me lule të kapura në flokët e tyre. Në tërë shtetin e Brazilit mund ta gjeni lulen e bardhë Tecoma chrysostricha. Tecoma është lule kombëtare e Brazilit dhe mund të gjendet në pjesën më të madhe të Amerikës Jugore.

Buqeta të Popullarizuara në Brazil

Zgjedh qytetin për ti shfaqur çmimet për këto buqeta:Zgjedh qytetin për ti shfaqur çmimet për këto buqeta


Mashtrim

Mashtrim

Zambakë , trëndafila dhe gipsofila

Delikate

Delikate

12 Trëndafila

Jeta Është e Ëmbël

Jeta Është e Ëmbël

5 zambakë, karafila, trëndafila, gerbera, dhe gipsofila

   
Shije e Mirë

Shije e Mirë

Trëndafila , sumbulla dhe karafila

Karakter

Karakter

Trëndafila, gipsofila

Fitore

Fitore

Zambakë dhe trëndafila

   
Plot Shkëlqim

Plot Shkëlqim

Trëndafila

Entuziaste

Entuziaste

Trëndafila

Përjetësi

Përjetësi

Zambakë, trëndafila, gerbera , orkide dhe karafila

   
Përshtypje Që Zgjat

Përshtypje Që Zgjat

Zambakë, orkide, gerbera dhe trëndafila

Optimizëm

Optimizëm

12 Trëndafila dhe gipsofila

Pavdekshmëri

Pavdekshmëri

Karafila, trëndafila dhe gipsofila

   
Lidhjet e Dhembshurisë

Lidhjet e Dhembshurisë

9 trëndafila

Humor

Humor

Trëndafila, zambakë, karafila dhe gerbera

Virtyt

Virtyt

Zambakë, trëndafila, garbera , karafila dhe orkide

   
Dashuri Me Shikim Të Parë

Dashuri Me Shikim Të Parë

Zambakë, gerbera dhe trëndafila

Dashuri Besuese

Dashuri Besuese

3 tulipanë , 3 rozë , 3 zambakë , orkide

Besnike

Besnike

12 Trëndafila, zambakë , viburnum , margarita , karafila dhe statice

   

Ofertë Speciale: Seksi

Si për ditën e Shën Valentinit, por edhe për kremtimin e përvjetorit të martesës, ky kombinim i luleve gjithmonë është perfekt. Kjo buqetë është e popullarizuar në ...Other City..., Fortaleza, Rio de Zhaneiro (Rio de Janeiro), Salvador, San Paulo (São Paulo) dhe mund të dërgohet brenda një dite. Trëndafilat e butë me ngjyrë të kuqe japin mesazhin se ajo është e adhuruar, gjersa stargazerat ngjyrë rozë e mbushin ajrin me aromë romantike. Buqeta vjen në një shportë të këndshme duke u dhënë luleve pamje të bukur, andaj nuk ka nevojë për vazo. Bëne përvjetorin e ardhshëm të duket ngjarje e veçantë me këtë buqetë të lezetshme.
Informacion