Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Brazil. Ne dërgojmë lule me dorë në Brazilia dhe 223 qytete, në Brazil

Festivali i Luleve Joinville mbahet për çdo vit në Brazil, dhe shumë njerëz konsiderojnë të jetë festivali më i vjetër i këtij lloji. Ky festival ka filluar për nder të lules orkide që adhurohet shumë në Brazil. Shumë specje dhe lloje të orkidesë për një kohë të gjatë kanë qenë të adhuruara nga luledashësit dhe kopshtarët anembanë globit. I mbajtur gjatë muajit Nëntor, në këtë festival vizitorët mund të mësojnë se si ti kultivojnë lulet. Gjatë festës së Pashkëve, është një kohë e mirë të vendosësh zambakë nëpër altarët e kishave. Para festës së Pashkëve, mbahet Karnevali pesë ditorë, i cili mbaron të Mërkurën e Përhimtë. Karnevalet janë festa kombëtare, ku më e madhja prej tyre mbahet në qytetin e Rio De Zhanieros. Turma të mëdha të dekoruara me mijëra lule marshojnë rrugëve, ku vajzat vallëzojnë me lule të kapura në flokët e tyre. Në tërë shtetin e Brazilit mund ta gjeni lulen e bardhë Tecoma chrysostricha. Tecoma është lule kombëtare e Brazilit dhe mund të gjendet në pjesën më të madhe të Amerikës Jugore.

Buqeta të Popullarizuara në Brazil

Zgjedh qytetin për ti shfaqur çmimet për këto buqeta:Zgjedh qytetin për ti shfaqur çmimet për këto buqeta


Moderne

Moderne

Gerbera , zambakë dhe margarita

Krenare

Krenare

12 Trëndafila

Të Përkas Ty

Të Përkas Ty

3 Gerbera , karafila dhe gipsofila

Qëndrueshmëri

Qëndrueshmëri

4 zambakë dhe 7 trëndafila

    
Magjepsje

Magjepsje

Zambakë , trëndafila, gerbera, karafila dhe orkide

Serenatë

Serenatë

Orkid

Dashuri e mrekullueshme

Dashuri e mrekullueshme

12 Trëndafila

E ëmbël

E ëmbël

Buqetë me 6 trëndafila dhe margarita

    
Thashethemëse

Thashethemëse

72 Trëndafila

Besnikëri

Besnikëri

24 Trëndafila

E çmuar

E çmuar

Karafila , trëndafila

Përkryerje

Përkryerje

24 Trëndafila

    
Dashuri Besuese

Dashuri Besuese

3 tulipanë , 3 rozë , 3 zambakë , orkide

Dashuri e Ftohtë

Dashuri e Ftohtë

Zambakë dhe trëndafila

Elegante

Elegante

12 Trëndafila dhe gipsofila

Joshje Sekrete

Joshje Sekrete

Zambakë, trëndafila , karafila , gipsofila

    

Ofertë Speciale: Seksi

Si për ditën e Shën Valentinit, por edhe për kremtimin e përvjetorit të martesës, ky kombinim i luleve gjithmonë është perfekt. Kjo buqetë është e popullarizuar në Belo Horizonte  Fortaleza  Rio de Zhaneiro (Rio de Janeiro)   Salvador  San Paulo (São Paulo) dhe mund të dërgohet brenda një dite. Trëndafilat e butë me ngjyrë të kuqe japin mesazhin se ajo është e adhuruar, gjersa stargazerat ngjyrë rozë e mbushin ajrin me aromë romantike. Buqeta vjen në një shportë të këndshme duke u dhënë luleve pamje të bukur, andaj nuk ka nevojë për vazo. Bëne përvjetorin e ardhshëm të duket ngjarje e veçantë me këtë buqetë të lezetshme.
Informacion