Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Egjipti. Ne dërgojmë lule me dorë në Kairo dhe 38 qytete, në Egjipti

Besohet se egjiptasit e lashtë kanë qenë të parët që kanë përvetësuar lulen kombëtare, dhe ata akoma e bëjnë edhe sot. Zambaku i ujit është simboli i Egjiptit dhe mund të gjendet në tërë regjionin e lumit Nil. Egjiptasit kanë përdorur lulet për shprehje simbolike qysh në kohërat e lashta, dhe akoma një gjë e tillë është shumë e popullarizuar. Zambakët dhe lule misri shpesh përdoren për tu përshëndetur, ndërsa trëndafilat aromatik simbolizojnë dashurinë dhe shoqërinë e mirë. Në kryeqytetin Kairo, dhe regjionet e afërta, gratë shpesh mbajnë zambakë të lulëzuar në flokët e tyre. Gjatë festës së Pashkëve, Egjipti organizon festivalin Sham El-Nasim ku festohet fillimi i stinës së pranverës. Lulet jepen si dhurata dhe vendosen në flokë. Egjiptasit e lashtë aq shumë i kanë adhuruar dhe i kanë dashur lulet sa që Oborri Qendror dhe hapësira e festivalit e Tuthmosis III janë dizajnuar në formën e lules së dashur të egjiptianëve, zambakut të ujit.

Buqeta të Popullarizuara në Egjipti


Frymëzim

Frymëzim

6 Zambakë , 6 trëndafila dhe gipsofila

Elegante

Elegante

12 Trëndafila dhe gipsofila

Lartësi

Lartësi

24 Trëndafila dhe gipsofila

   
Mirënjohje

Mirënjohje

10 Trëndafila dhe gipsofila

Joshje

Joshje

12 Trëndafila

Guximtare

Guximtare

Gerbera , trëndafila dhe zambakë

   
Mbyllje Hesapi

Mbyllje Hesapi

2 Zambakë dhe karafila

Rehati

Rehati

Zambakë, karafila , orkide , gerbera

Dashuri e Ftohtë

Dashuri e Ftohtë

Zambakë dhe trëndafila

   
Rrezikshmërisht e Dashuruar

Rrezikshmërisht e Dashuruar

12 Trëndafila dhe zambakë

Nuk Jetoj Dot Pa Ty

Nuk Jetoj Dot Pa Ty

3 zambakë, karafila, trëndafila, zambakë dhe orkide

Hijeshi e Pjekur

Hijeshi e Pjekur

Trëndafila

   
Bukuri Pa Ndjenja

Bukuri Pa Ndjenja

Zambak, karafila , trëndafila dhe gerbera

E butë

E butë

24 Trëndafila dhe jargavan

Martesë e Lumtur

Martesë e Lumtur

Zambakë, orkide, karafila dhe orkide

   
Përulësi e Këndshme

Përulësi e Këndshme

Trëndafila, gerbera , gerberas , lule ari dhe orkide

Strehim

Strehim

Trëndafila dhe karafila

Gjithnjë besnike

Gjithnjë besnike

Trëndafila, zambakë, gerbera, statice dhe gipsofila

   

Ofertë Speciale: Delikate

E thjeshtë dhe elegante, si e tillë që është. Kjo lule e thjeshtë, por ekstremisht e bukur, është shumë e popullarizua në Al Gjiza (الجيزة), Aleksandria (الاسكندرية), Kairo (القاهرة), Port Said (بورسعيد), Suez (السويس) , por gjendet edhe në vende tjera. Eleganca e thjeshtë e 12 trëndafilave të kuq kurrë nuk mund të nënçmohet, dhe nuk ka gjë më të mirë për ta bërë atë të buzëqesh, se ky kombinim elegant. Trëndafilat e kuq gjithmonë kanë qenë simbol i romancës dhe dashurisë, dhe kjo buqetë e dëshmonë më së miri. Këto lule duken të përkryera nëse mbështillen në një letër florale abaca ose porosit një vazo për të shtuar një ndnjenjë të veçantë romantike.
Informacion