Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Ekuadori. Ne dërgojmë lule me dorë në Kuito dhe 15 qytete, në Ekuadori

Si një ndër qytetet më të larta në Ekuador (Ecuador), kryeqyteti i Quito është një vend ideal për trëndafilat. Me vendndodhjen mahnitëse dhe temperaturat sezonale, trëndafilat lulëzojnë në këtë vend të vogël. Nuk është e çuditshme që trëndafilat janë lulja kombëtare e Ekuadorit, edhe pse vendi më shpesh identifikohet me trëndafilin e kuqë të errët, edhe trëndafil me ngjyra të tjera të lavdishme janë përdorur në fotot zyrtare të qeverisë. Për të parë vërtetë të gjitha që Ekuadori (Ecuador) ka për të ofruar, një shëtitje në të famshmin Shtegun e Luleve është një domosdoshmëri. Me një pozitë ideale në mes të ekuatorit, jo vetëm që lulëzojnë trëndafilat, por edhe me mijëra variete të Orkideve. Përgjatë Shtegut të Luleve jo vetëm që ka orkide unike dhe ekzotike në lulëzim, por edhe trëndafila me mbi më shumë se 60 ngjyra të ndryshme. Në qytetin e vogël të Ambatos (Ambato), Festivali vjetor i frutave dhe i luleve mbahet në kohën e karnavaleve. Kjo festë e luleve daton që nga viti 1949, dhe përfaqësonë rindërtimin e qytetit dhe rilindjen e pranverës. Tezgat me lule dhe fruta gjenden kudo nëpër rrugë duke ekspozuar lloje të ndryshme të luleve që lulëzojnë në këtë klimë të rrallë.

Buqeta të Popullarizuara në Ekuadori


Urime

Urime

Trëndafila dhe orkide

Hare e ardhshme

Hare e ardhshme

7 Trëndafila

Optimizëm

Optimizëm

12 Trëndafila dhe gipsofila

   
E përjetshme

E përjetshme

Karafila, trëndafila, zambakë , sumbulla

Më Duaj Më Tepër

Më Duaj Më Tepër

Zambakë, gerbera , karafila dhe livande

Shikim i Shpejtë

Shikim i Shpejtë

24 Trëndafila

   
Përulësi e Këndshme

Përulësi e Këndshme

Trëndafila, gerbera , gerberas , lule ari dhe orkide

Origjinale

Origjinale

12 Zambakë

Dashuria e përgjegjshme

Dashuria e përgjegjshme

Trëndafila, zambakë dhe karafila

   
Qejf

Qejf

Orkide , trëndafila, gerbera , karafila dhe zambakë

Joshje Sekrete

Joshje Sekrete

Zambakë, trëndafila , karafila , gipsofila

Fitore

Fitore

Zambakë dhe trëndafila

   
Mendime Qiellore

Mendime Qiellore

Zambakë , trëndafila dhe karafila

Shpresë

Shpresë

Gerbera

Delikate

Delikate

12 Trëndafila

   
Kujdesi Amënor

Kujdesi Amënor

6 Trëndafila , orkide dhe karafila

Zonjë Zemërbardhë

Zonjë Zemërbardhë

Zambakë , trëndafila dhe gipsofila

Falënderim

Falënderim

Zambakë, trëndafila, gerbera dhe karafila

   

Ofertë Speciale: Madhështore

Informacion