Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Emiratet e Bashkuara Arabe. Ne dërgojmë lule me dorë në Abu Dabi dhe 6 qytete, në Emiratet e Bashkuara Arabe

Gjersa në Emiratet e Bashkuara Arabe nuk ka ndonjë lule kombëtare, kjo nuk do të thotë se ky vend nuk i do lulet. Dubai është kryeqendra e biznesit dhe politikës në Emirate, por qyteti, megjithatë, shkëlqen nga prezenca e luleve oleander, trëndafili i Sharonit, dhe zambakët në formë marimange përgjatë rrugëve të Dubait. Shumë kopshte të shtëpive mburren me trëndafilat e shkretëtirës, ngjyra e kuqe e të cilave shndrit çdo pjesë të shkretëtirës. Në Dubai, Festivali vjetor i Gjelbërt kremton bukurinë e luleve dhe ndihmon kultura të ndryshme që të mblidhen së bashku. Gjatë festës së muslimanëve, Ramazanit, buqeta lulesh ipen si dhurata për të shprehur miqësinë. Lulet poashtu janë të rëndësishme si dhurata mikëpritjeje ose edhe dhurohen në shenjë falenderimi për ftesat në darka. Në Emiratet e Bashkuara Arabe mund të konsiderohet sjellje jo e mirë nëse neglizhohet sjellja e luleve në darka.

Buqeta të Popullarizuara në Emiratet e Bashkuara Arabe


Bukuri Shpirtërore

Bukuri Shpirtërore

12 Trëndafila dhe orkide

Pranim

Pranim

3 luledielli dhe karafila

Ngasje

Ngasje

Zambakë , karafila dhe gipsofila

Puthje

Puthje

24 Trëndafila dhe gipsofila

    
Strehim

Strehim

Trëndafila dhe karafila

Nuk Jetoj Dot Pa Ty

Nuk Jetoj Dot Pa Ty

3 zambakë, karafila, trëndafila, zambakë dhe orkide

Bukuri madhështore

Bukuri madhështore

Zambakë, gerbera , karafila dhe lule ari

Plot Shkëlqim

Plot Shkëlqim

Trëndafila

    
Joshëse

Joshëse

12 Trëndafila dhe karafila

Bukuri e Ndjeshme

Bukuri e Ndjeshme

Trëndafila dhe karafila

Magjepsje

Magjepsje

Zambakë , trëndafila, gerbera, karafila dhe orkide

Seksi

Seksi

Zambakë , trëndafila dhe gipsofila

    
Kujdesi Amënor

Kujdesi Amënor

6 Trëndafila , orkide dhe karafila

Buzëqeshëse

Buzëqeshëse

Trëndafila

Përulësi e Këndshme

Përulësi e Këndshme

Trëndafila, gerbera , gerberas , lule ari dhe orkide

Jetë e Lumtur

Jetë e Lumtur

Zambakë dhe karafila

    

Ofertë Speciale: Origjinale

Zambakët janë një simbol i mirë i muajve të pranverës dhe të verës, dhe 12 zambakë stargazera, në një buqetë lulesh, mund ta ndriçoj edhe ditën më të errët të dimrit. Freskia e tejzgjatur e këtyre luleve garanton një aromë të mrekullueshme për një kohë të gjatë. Zambakët shpesh shikohen si shenja të rilindjes, andaj kjo buqetë është e përkryer për t’i uruar mirëseardhje një anëtari të ri në familje. Bëj që një nënë e re të kuptoj se ju mendoni për të duke i dhuruar këtë buqetë të lezetshme me zambakë. Është e popullarizuar në `Ajman (عجمان )   Abu Dabi (أبوظبي )   Al ‘Ajn (العين )   Dubai (دبي )   Sharjah (الشارقة ) , por mund të porositet edhe në shumë qytete tjera.
Informacion