Perm Dërgim Lulesh (Luleshitës)

Në ultësirat e Maleve Ural, shtrihet qyteti i lumtur Perm. Ka disa universitete mjekësore dhe hulumtuese, por gjithashtu një bollëk lulesh vendase dhe të impotuara. Në vjeshtë, asterët dhe krizantemat lulëzojnë nën gjethet rënëse ngjyrë gjallëruese të kuqe dhe të portokalltë. Në verë, lulediellat gjigant, margaritarët dhe karnat lulëzojnë në livadhet e afërta. Pranvera karakterizohet me lulëzimin e iriseve dhe tulipanëve. Përgjatë vitit, trëndafilat dhe rododendronet mbushin tokën e universiteteve. Muslimanët në Perm favorizojnë lulëkuqet e ndezura, përderisa të Krishterët festojn Pashkët me zambakët e bardhë duke i dhënë si dhuratë kishës.

E mrekullueshme
USD 91.44

E mrekullueshme

12 Trëndafila dhe zambakë

Rehati
USD 103.88

Rehati

Zambakë, karafila , orkide , gerbera

Elegante
USD 65.31

Elegante

12 Trëndafila dhe gipsofila

INFOINFOINFO
Luks
USD 65.31

Luks

Trëndafila dhe zambakë

Elegancë
USD 65.31

Elegancë

Gerbera , karafila dhe trëndafila

Kapem Pas Teje
USD 65.31

Kapem Pas Teje

Zambakë dhe gipsofila

INFOINFOINFO
Magjepsje
USD 65.31

Magjepsje

Zambakë , trëndafila, gerbera, karafila dhe orkide

Përulësi
USD 65.31

Përulësi

Trëndafila dhe karafila

Përkryerje
USD 91.44

Përkryerje

24 Trëndafila

INFOINFOINFO
Origjinale
USD 91.44

Origjinale

12 Zambakë

Thellësisht e Dashuruar
USD 65.31

Thellësisht e Dashuruar

Trëndafila dhe shqopa

Mbyllje Hesapi
USD 74.64

Mbyllje Hesapi

2 Zambakë dhe karafila

INFOINFOINFO
Kthjelltësi
USD 65.31

Kthjelltësi

8 trëndafila

Të Dua Ende
USD 65.31

Të Dua Ende

5 trëndafila dhe gipsofila

Nuk Jetoj Dot Pa Ty
USD 103.88

Nuk Jetoj Dot Pa Ty

3 zambakë, karafila, trëndafila, zambakë dhe orkide

INFOINFOINFO
Respekt
USD 91.44

Respekt

24 Trëndafila

Rini
USD 65.31

Rini

Trëndafila dhe karafila

Urtësi
USD 65.31

Urtësi

Trëndafila dhe karafila

INFOINFOINFO