Chat with us, powered by LiveChat

Samara Dërgim Lulesh (Luleshitës)

Samara, një qytet i mbushur me xhami, muze dhe galeri arti, është vendbanim i një numri befasues të luleve vendase dhe të importuara, shumica e të cilave gjenden në Kopshtin Samara State University Botanical. Ju mund t’i shihni përgjatë lumit Vollga krokuset, luleborat dhe marigoldet që lulëzojnë në pranverë, ndërsa në verë shfaqet bari me ngjyrë dhe lule të egra. Margaritarët, krizantemat, karafilat dhe astilbet me pupla janë të zakonshme në këtë zonë, së bashku me trëndafilat, rododendronet, gladiolat dhe iriset. Në vjeshtë, peizazhi është i ndritshëm me gjethe të kuqe dhe të portokallta.

Pavdekshmëri
USD 64.85

Pavdekshmëri

Karafila, trëndafila dhe gipsofila

Lavdi
USD 64.85

Lavdi

Gerbera , karafila dhe trëndafila

Kthjelltësi
USD 64.85

Kthjelltësi

8 trëndafila

INFOINFOINFO
Kapem Pas Teje
USD 64.85

Kapem Pas Teje

Zambakë dhe gipsofila

Frymëzim
USD 120.27

Frymëzim

6 Zambakë , 6 trëndafila dhe gipsofila

Rehati
USD 120.27

Rehati

Zambakë, karafila , orkide , gerbera

INFOINFOINFO
Thellësisht e Dashuruar
USD 64.85

Thellësisht e Dashuruar

Trëndafila dhe shqopa

Elegante
USD 70.74

Elegante

12 Trëndafila dhe gipsofila

Kapem Pas Teje
USD 64.85

Kapem Pas Teje

Zambakë dhe gipsofila

INFOINFOINFO
Bukuri Tekanjoze
USD 64.85

Bukuri Tekanjoze

Trëndafila dhe gipsofila

Nënshtrim
USD 120.27

Nënshtrim

24 Trëndafila

Përulësi
USD 64.85

Përulësi

Trëndafila dhe karafila

INFOINFOINFO