Ufa Dërgim Lulesh (Luleshitës)

Qyteti Ufa është i njohur për kulturën e tij të gjallë, po aq sa për rëndësinë e tij ekonomike dhe shkencore. Qyteti është shtëpi e disa universiteteve dhe disa parqeve dhe kopshteve të bukura. Përderisa Parku Pobedy mund të shërbej si stacion i metros, ai ka shumë pemë dhe shtretër të luleve që i ndryshojnë funksionin thelbësor të tij. Një nga parqet më të vjetra urbane, Alexander Matrosov Gardens, ka një monument të ushtarëve rus, të rrethuar me kallam, karafila, margaritarë dhe krizantema. Kopshtet përmbajnë poashtu edhe marigolde, salvia dhe irise shumëngjyrëshe. Në muajt më të ftohtë, begoniat, çiklaminet, snapdragonët dhe dusty millerat lulëzojnë në qytet. Trëndafilat janë të preferuarit e vendasve dhe kopshtet e vogla nëpër lagje sigurisht kanë disa nga to.

Admirim i Fshehtë
USD 104.35

Admirim i Fshehtë

12 trëndafila dhe trëndafila të vegjël

Karakter
USD 118.09

Karakter

Trëndafila, gipsofila

Rehati
USD 104.35

Rehati

Zambakë, karafila , orkide , gerbera

INFOINFOINFO
Buzëqeshëse
USD 65.61

Buzëqeshëse

Trëndafila

Elegante
USD 65.61

Elegante

12 Trëndafila dhe gipsofila

Mendime Qiellore
USD 104.35

Mendime Qiellore

Zambakë , trëndafila dhe karafila

INFOINFOINFO
Kapem Pas Teje
USD 65.61

Kapem Pas Teje

Zambakë dhe gipsofila

Serenatë
USD 104.35

Serenatë

Orkid

Joshëse
USD 65.61

Joshëse

12 Trëndafila dhe karafila

INFOINFOINFO
Përulësi
USD 65.61

Përulësi

Trëndafila dhe karafila

Origjinale
USD 91.85

Origjinale

12 Zambakë

Elegancë
USD 65.61

Elegancë

Gerbera , karafila dhe trëndafila

INFOINFOINFO