Angjeles Siti Dërgim Lulesh (Luleshitës)

Angeles City është një qytet shumë kozmopolitan falë shumicës së universiteteve që gjenden këtu. Gjithashtu është një vendbanim i shumë llojeve të luleve vendase dhe të importuara. Gjatë sezonit të reshjeve lulësojnë bimët tropikale si bimët ananasngjashme, helikonia dhe orkidat. Gjatë sezonit të thatë shfaqen bimët të tjera lulëzuese siç është kurora me gjemba. Vendasit shpesh bëjnë dekore për Krishtlindje, duke përdorur zambakun e bardhë, orkidën dhe begoniën, të cilat simbolizojnë pastërtinë, miqësinë dhe dashurinë. Kishat Katolike këtu shpesh mirëmbajnë kopshte të mbushura me trëndafilin anglez, jaseminin, shkëlqimin e mëngjesit dhe luleshtrydhen mjellmë.

E paharrueshme
USD 50.84

E paharrueshme

6 Trëndafila dhe lule të vogla

Shije e Mirë
USD 85.15

Shije e Mirë

Trëndafila , sumbulla dhe karafila

Bukuri Tekanjoze
USD 50.84

Bukuri Tekanjoze

Trëndafila dhe gipsofila

INFOINFOINFO
Vetmi
USD 66.09

Vetmi

Orkide , zambakë , karafila

Paqe
USD 50.84

Paqe

12 Trëndafila dhe gipsofila

Vetmi
USD 66.09

Vetmi

Orkide , zambakë , karafila

INFOINFOINFO
Dashuri e Braktisur
USD 85.15

Dashuri e Braktisur

Trëndafila, zambakë dhe orkide

Nuk Jetoj Dot Pa Ty
USD 85.15

Nuk Jetoj Dot Pa Ty

3 zambakë, karafila, trëndafila, zambakë dhe orkide

Nuk Jetoj Dot Pa Ty
USD 85.15

Nuk Jetoj Dot Pa Ty

3 zambakë, karafila, trëndafila, zambakë dhe orkide

INFOINFOINFO
Gjithnjë besnike
USD 63.54

Gjithnjë besnike

Trëndafila, zambakë, gerbera, statice dhe gipsofila

Dashuri e Braktisur
USD 85.15

Dashuri e Braktisur

Trëndafila, zambakë dhe orkide

Paç Fat
USD 50.84

Paç Fat

12 Trëndafila

INFOINFOINFO
Moderne
USD 50.84

Moderne

Gerbera , zambakë dhe margarita

Hutim
USD 85.15

Hutim

Zambakë, trëndafila, luledielli, livande dhe karafila

Dhuromë Një Buzëqeshje
USD 50.84

Dhuromë Një Buzëqeshje

9 trëndafila dhe gipsofila

INFOINFOINFO
Vdes për ty
USD 85.15

Vdes për ty

Trëndafila

Hijeshi e Pjekur
USD 50.84

Hijeshi e Pjekur

Trëndafila

Dashuri ngurruese
USD 50.84

Dashuri ngurruese

12 Trëndafila

INFOINFOINFO