Kebu Siti Dërgim Lulesh (Luleshitës)

Qyteti dhe provinca Cebu ka arritur një ekuilibër mes homazhit të historisë së tyre të kolonializimit spanjoll dhe respektimit të traditave të tyre filipinase, siç është dashuria për lulet. Trëndafilat e importuar anglez dhe fieri fishekzjarr u sollën nga misionarët në vitet 1700, ku tani mund të gjenden në kopshte publike dhe private. Trëndafilat ngjitës të çajit janë të njohur veçanërisht për aromën dhe qëndresën e tyre. Hibiskusi, helikonia, bromeliadat dhe anthuriumi shihen gjithashtu në tërë qytetin, së bashku me shkurret ixora dhe jasiminin sambac, lulen kombëtare.

Dhuromë Një Buzëqeshje
USD 51.46

Dhuromë Një Buzëqeshje

9 trëndafila dhe gipsofila

Hare e ardhshme
USD 51.46

Hare e ardhshme

7 Trëndafila

Respekt
USD 66.90

Respekt

24 Trëndafila

INFOINFOINFO
Zonjë Zemërbardhë
USD 51.46

Zonjë Zemërbardhë

Zambakë , trëndafila dhe gipsofila

Bukuri Tekanjoze
USD 51.46

Bukuri Tekanjoze

Trëndafila dhe gipsofila

Paqe
USD 51.46

Paqe

12 Trëndafila dhe gipsofila

INFOINFOINFO
Vetmi
USD 66.90

Vetmi

Orkide , zambakë , karafila

Dashuri e Braktisur
USD 86.20

Dashuri e Braktisur

Trëndafila, zambakë dhe orkide

Nuk Jetoj Dot Pa Ty
USD 86.20

Nuk Jetoj Dot Pa Ty

3 zambakë, karafila, trëndafila, zambakë dhe orkide

INFOINFOINFO
Martesë e Lumtur
USD 86.20

Martesë e Lumtur

Zambakë, orkide, karafila dhe orkide

Paç Fat
USD 51.46

Paç Fat

12 Trëndafila

Moderne
USD 51.46

Moderne

Gerbera , zambakë dhe margarita

INFOINFOINFO
Serenatë
USD 86.20

Serenatë

Orkid

Dhuromë Një Buzëqeshje
USD 51.46

Dhuromë Një Buzëqeshje

9 trëndafila dhe gipsofila

Kënaqësi
USD 86.20

Kënaqësi

Orkide dhe trëndafila

INFOINFOINFO
Pritshmëri
USD 51.46

Pritshmëri

8 Trëndafila dhe gipsofila

Përqafime
USD 64.33

Përqafime

Trëndafila dhe gipsofila

Jeta Është e Ëmbël
USD 86.20

Jeta Është e Ëmbël

5 zambakë, karafila, trëndafila, gerbera, dhe gipsofila

INFOINFOINFO