Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Finlandë. Ne dërgojmë lule me dorë në Helsinki dhe 6 qytete, në Finlandë

Gjatë festivalit verorë, vizitorët në Finlandë mund ti shoqërojnë vajzat e reja në vendosjen e luleve të egra në flokët e tyre. Festivali shenon ardhjen e pranverës dhe mbahet në fund të Qershorit. Gjatë këtij festivali verorë, lulet si Calendula dhe St. John’s Wort mblidhen nga vendasit për qëllime shëruese. Lulja kombëtare e Finlandës është zambaku i njomë me erë të ëmbël dhe rritet në tërë teritorin e Finlandës. Ata që vizitojnë qytetin Tampere kanë mundësinë ta përjetojnë Festivalin e Luleve i cili mbahet në muajin Korrik dhe Gusht. Në kryeqytetin finlandez, Helsinki, mysafirët që ftohen për darkë shpeshëherë me vete sjellin dhurata me lule, dhe vazot me lule hudër janë një ndër dhuratat më të ngrohta dhe më të shpeshta që dhurohen nëpër shtëpitë finlandeze. Banorët e qytetit Turku kanë krijuar një koleksion të mahnitshëm të vazove me lule si dhe paraqitje artistike të tyre.

Buqeta të Popullarizuara në Finlandë


Mbrojtje

Mbrojtje

Zambakë, trëndafila , orkide dhe livande

Bukuri Shpirtërore

Bukuri Shpirtërore

12 Trëndafila dhe orkide

Dashuri e Shenjtë

Dashuri e Shenjtë

Zambakë, trëndafila dhe karafila

Më Duaj Më Tepër

Më Duaj Më Tepër

Zambakë, gerbera , karafila dhe livande

    
Mahnitëse

Mahnitëse

Trëndafila

Magjepsëse

Magjepsëse

12 Trëndafila, karafila , zambakë dhe gipsofila

Dhuromë Një Buzëqeshje

Dhuromë Një Buzëqeshje

9 trëndafila dhe gipsofila

Seksi

Seksi

Zambakë , trëndafila dhe gipsofila

    
Virtyt

Virtyt

Zambakë, trëndafila, garbera , karafila dhe orkide

Dashuri Për Natyrën

Dashuri Për Natyrën

16 Trëndafila dhe gipsofila

Thjeshtësi Magjepsëse

Thjeshtësi Magjepsëse

3 Zambakë , trëndafila , gerbera , lule dragoi dhe statice

Festim

Festim

Trëndafila, karafila dhe zambakë

    
Pafajësi

Pafajësi

24 Trëndafila dhe margarita

Guximtare

Guximtare

Gerbera , trëndafila dhe zambakë

Humor

Humor

Trëndafila, zambakë, karafila dhe gerbera

Shpresë

Shpresë

Gerbera

    

Ofertë Speciale: Melodioze

Dëshironi ti thoni ‘Të Dua’ apo doni ti kërkoni falje nga thellësia e zemrës? Atëherë nuk gaboheni me këtë tufë të trëndafilave të kuq. Trëndafilat janë të popullarizuar në Espo (Espoo)   Helsinki  Tampere  Turku  Vanta (Vantaa) , por këto lule dhurohen kudo në botë. Trëndafilat e kuq, jo vetëm që simbolizojnë dashurinë e vërtetë romantike, por gjithashtu dhurohen si shenjë e dashurisë dhe respektit. Trëndafilat e kuq janë ndër të paktat lule që duken elegante edhe të vetme në buqetë. Krijo një dhuratë perfekte me këta trëndafila të mrekullueshëm, dhe mos harro një vazo simpatike për ti vendosur më së miri.
Informacion