Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Finlandë. Ne dërgojmë lule me dorë në Helsinki dhe 6 qytete, në Finlandë

Gjatë festivalit verorë, vizitorët në Finlandë mund ti shoqërojnë vajzat e reja në vendosjen e luleve të egra në flokët e tyre. Festivali shenon ardhjen e pranverës dhe mbahet në fund të Qershorit. Gjatë këtij festivali verorë, lulet si Calendula dhe St. John’s Wort mblidhen nga vendasit për qëllime shëruese. Lulja kombëtare e Finlandës është zambaku i njomë me erë të ëmbël dhe rritet në tërë teritorin e Finlandës. Ata që vizitojnë qytetin Tampere kanë mundësinë ta përjetojnë Festivalin e Luleve i cili mbahet në muajin Korrik dhe Gusht. Në kryeqytetin finlandez, Helsinki, mysafirët që ftohen për darkë shpeshëherë me vete sjellin dhurata me lule, dhe vazot me lule hudër janë një ndër dhuratat më të ngrohta dhe më të shpeshta që dhurohen nëpër shtëpitë finlandeze. Banorët e qytetit Turku kanë krijuar një koleksion të mahnitshëm të vazove me lule si dhe paraqitje artistike të tyre.

Buqeta të Popullarizuara në Finlandë


Shikim i Shpejtë

Shikim i Shpejtë

24 Trëndafila

Paqe

Paqe

12 Trëndafila dhe gipsofila

Përsosmëri

Përsosmëri

6 Trëndafila

Mendime Qiellore

Mendime Qiellore

Zambakë , trëndafila dhe karafila

    
Jeta Është e Ëmbël

Jeta Është e Ëmbël

5 zambakë, karafila, trëndafila, gerbera, dhe gipsofila

Origjinale

Origjinale

12 Zambakë

Tërheqje

Tërheqje

Trëndafila, karafila dhe orkide

Dashuri Me Shikim Të Parë

Dashuri Me Shikim Të Parë

Zambakë, gerbera dhe trëndafila

    
Fitore

Fitore

Zambakë dhe trëndafila

Elegancë

Elegancë

Gerbera , karafila dhe trëndafila

Mirënjohje

Mirënjohje

10 Trëndafila dhe gipsofila

Dashuri e Braktisur

Dashuri e Braktisur

Trëndafila, zambakë dhe orkide

    
Hijeshi e Pjekur

Hijeshi e Pjekur

Trëndafila

Shpërblim Për Mirësi

Shpërblim Për Mirësi

36 Trëndafila

Mbrojtje

Mbrojtje

Zambakë, trëndafila , orkide dhe livande

Melodioze

Melodioze

24 Trëndafila

    

Ofertë Speciale: Melodioze

Dëshironi ti thoni ‘Të Dua’ apo doni ti kërkoni falje nga thellësia e zemrës? Atëherë nuk gaboheni me këtë tufë të trëndafilave të kuq. Trëndafilat janë të popullarizuar në Espo (Espoo)   Helsinki  Tampere  Turku  Vanta (Vantaa) , por këto lule dhurohen kudo në botë. Trëndafilat e kuq, jo vetëm që simbolizojnë dashurinë e vërtetë romantike, por gjithashtu dhurohen si shenjë e dashurisë dhe respektit. Trëndafilat e kuq janë ndër të paktat lule që duken elegante edhe të vetme në buqetë. Krijo një dhuratë perfekte me këta trëndafila të mrekullueshëm, dhe mos harro një vazo simpatike për ti vendosur më së miri.
Informacion