Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Francë. Ne dërgojmë lule me dorë në Paris dhe 442 qytete, në Francë

Franca për një kohë të gjatë ka qenë simbol i luleve dhe romancës, andaj vizitorët në kryeqytetin e Parisit nuk ndodh të ndahen të zhgënjyer. Shitësit e rrugës me tezgat e tyre plot lule renditen përgjatë rrugës dhe ofrojnë për shitje trëndafilë të mrekullueshëm dhe lule tjera që rriten me bollëk anekënd vendit. Gjatë karnevalit de Nice ofrohet një mundësi e shkëlqyer për të vizituar rrugët e shtruara plot me lule të nxjerra për shitje, ndërsa Fete du Mimosa me krenari i ofron publikut 12 ton lule ngjyrë të verdhë të ndritshme. Të mësosh se si të krijosh buqeta lulesh në mënyrë perfekte, është një gjë e lehtë në Avignon. Votuesit këtu poashtu kanë mundësinë të zgjedhin gonxhe-trëndafilin e tyre të preferuar. Dita e 1 majit është Dita e Punës në Francë, por gjithashtu është një datë përfekte për të dhuruar lule zambakë që rriten nëpër lugina. Në tërë Francën, lulet vendosen nëpër altaret e kishave dhe nëpër gurët e varrezave, kohë pas kohe gjatë tërë vitit. Lulja kombëtare e Francës është lule zambaku, dhe dizajni i tij i veçantë prej luleje mund të vërehet nëpër godina anekënd Francës.

Buqeta të Popullarizuara në Francë

Zgjedh qytetin për ti shfaqur çmimet për këto buqeta:Zgjedh qytetin për ti shfaqur çmimet për këto buqeta


Bukuri Pa Ndjenja

Bukuri Pa Ndjenja

Zambak, karafila , trëndafila dhe gerbera

Mahnitëse

Mahnitëse

Trëndafila

Misterioze

Misterioze

12 Trëndafila

   
Dashuri e Ftohtë

Dashuri e Ftohtë

Zambakë dhe trëndafila

Shpirtmirësi e Përkryer

Shpirtmirësi e Përkryer

9 trëndafila dhe gipsofila

Më Duaj Më Tepër

Më Duaj Më Tepër

Zambakë, gerbera , karafila dhe livande

   
Kujtime Të Hirshme

Kujtime Të Hirshme

Karafila, zambakë dhe lule delfin

Vdes për ty

Vdes për ty

Trëndafila

Jeta Është e Ëmbël

Jeta Është e Ëmbël

5 zambakë, karafila, trëndafila, gerbera, dhe gipsofila

   
Shije e Mirë

Shije e Mirë

Trëndafila , sumbulla dhe karafila

Pavdekshmëri

Pavdekshmëri

Karafila, trëndafila dhe gipsofila

Dëshirë

Dëshirë

12 Trëndafila dhe zambakë

   
Të Përkas Ty

Të Përkas Ty

3 Gerbera , karafila dhe gipsofila

Përshtypje Që Zgjat

Përshtypje Që Zgjat

Zambakë, orkide, gerbera dhe trëndafila

Përjetësi

Përjetësi

Zambakë, trëndafila, gerbera , orkide dhe karafila

   
Mashtrim

Mashtrim

Zambakë , trëndafila dhe gipsofila

Ngasje

Ngasje

Zambakë , karafila dhe gipsofila

Rini

Rini

Trëndafila dhe karafila

   

Ofertë Speciale: Moderne

Ky aranzhim sharmant i luleve është një mënyrë përfekte për t’ia ndrequr dikujt ditën. Gerbera margaritarë të gjatë me ngjyrë rozë dhe karafilë të bardhë me aromë, janë të renditur brenda një buqete të vogël me ngjyrë të bardhë dhe e rregulluar me stil. Dhuro këto lule magjepse si një dhuratë me vlerë, ose thjesht dhuro për të larguar errësirën e një dite të vrenjtur. Asnjëherë nuk gaboheni nëse zgjedhni këtë kombinim gazmor. Margaritat gjithmonë kanë qenë simbol i miqësisë dhe në disa kultura çmohen shumë edhe për veti shëruese. Janë shumë të popullarizuara në Lion (Lyon), Marsej (Marseille), Nise (agréable), Paris, Toulouse . Vendosi në një vazo të vogël për t’i ujitur më lehtë.
Informacion