Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Gjermani. Ne dërgojmë lule me dorë në Berlin dhe 704 qytete, në Gjermani

Martesat gjermane mund të mos përfshijnë vajza të zbukuruara me lule apo me buqeta lulesh, por nuset akoma e mbajnë kuroren tradicionale me lule, që është shumë e popullarizuar në mesin e shumë vajzave bavariane. Gjatë muajve Tetor dhe Nëntor, qyteti gjerman Lahr është habitati i lule krizantemës (chrysanthemumusit) ku qelin me bollëk mijëra sosh. Në Ditën e Shenjtorëve, gjermanët ofrojnë respekt të veçantë ndaj të vdekurve duke dërguar lule në varrezat e tyre. Në kryeqytetin gjerman, Berlin, ku gjendet Muri i famshëm i Berlinit, vendasit dhe vizitorët vendosin buqeta lulesh në murë për të nderuar viktimat e rënë aty. Lulja kombëtare gjermane është lulja e misrit ngjyrë blu, apo kopsa e beqarisë, dhe shumë shpesh meshkujt beqar gjermanë e mbajnë në vrimat e kopsave të tyre. Gjatë festivaleve vjeshtore është një rast i mirë për ti vështruar vajzat bavariane duke mbajtur kurorat e luleve shumëngjyrëshe në flokët e tyre. Musafirët dhe vizitorët poashtu inkurajohen të mbajnë kurora që janë të ndërtuara nga lulet autoktone të Gjermanisë.

Buqeta të Popullarizuara në Gjermani

Zgjedh qytetin për ti shfaqur çmimet për këto buqeta:Zgjedh qytetin për ti shfaqur çmimet për këto buqeta


Lidhjet e Dhembshurisë

Lidhjet e Dhembshurisë

9 trëndafila

Dashuri e Braktisur

Dashuri e Braktisur

Trëndafila, zambakë dhe orkide

E mrekullueshme

E mrekullueshme

12 Trëndafila dhe zambakë

   
Joshje Sekrete

Joshje Sekrete

Zambakë, trëndafila , karafila , gipsofila

Joshje e Gjatë

Joshje e Gjatë

Trëndafila dhe orkide

Elegante

Elegante

12 Trëndafila dhe gipsofila

   
Plot Shkëlqim

Plot Shkëlqim

Trëndafila

Shikim i Shpejtë

Shikim i Shpejtë

24 Trëndafila

Paqe

Paqe

12 Trëndafila dhe gipsofila

   
Gazmore

Gazmore

Gerbera , trëndafila , zambakë

Durim

Durim

Trëndafila, zambakë , karafila , lule bretkosë

E dhimbsur

E dhimbsur

Trëndafila dhe gipsofila

   
Përulësi

Përulësi

Trëndafila dhe karafila

Rini

Rini

Trëndafila dhe karafila

Unitet

Unitet

2 Zambakë dhe karafila

   
Karakter

Karakter

Trëndafila, gipsofila

Kapem Pas Teje

Kapem Pas Teje

Zambakë dhe gipsofila

Forcë

Forcë

9 Trëndafila dhe karafila

   

Ofertë Speciale: Misterioze

Asgjë nuk thotë ‘Të Dua’ me më shumë pasion se trëndafilat e kuq. Trëndafilat janë elegant dhe romantik, dhe një mënyrë perfekte për të bërë një femër të ndihet e veçantë. Trëndafilat gjithmonë janë vlerësuar në shumë kultura të ndryshme, dhe disa besojnë se të dhuruarit e kësaj lule është një shprehje dhe konfirmin i dashurisë së pavdekshme. Për një gjest vërtetë romantik në Ditën e Shën Valentinit, ose për çdo rast tjetër të veçantë, jepi asaj një tufë të trëndafilave të mrekullueshëm me ngjyrë të kuqe. Kjo buqetë është e popullarizuar në Berlin, Frankfurt am Main, Hamburg, Këln (Köln), Munhen (München) , por mund të dërgohet në çdo qytet të madh. Një vazo e bukur poashtu e shoqëron këtë tufë të trëndafilave për ujitje dhe vendosje të lehtë.
Informacion