Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Gjermani. Ne dërgojmë lule me dorë në Berlin dhe 96 qytete, në Gjermani

Martesat gjermane mund të mos përfshijnë vajza të zbukuruara me lule apo me buqeta lulesh, por nuset akoma e mbajnë kuroren tradicionale me lule, që është shumë e popullarizuar në mesin e shumë vajzave bavariane. Gjatë muajve Tetor dhe Nëntor, qyteti gjerman Lahr është habitati i lule krizantemës (chrysanthemumusit) ku qelin me bollëk mijëra sosh. Në Ditën e Shenjtorëve, gjermanët ofrojnë respekt të veçantë ndaj të vdekurve duke dërguar lule në varrezat e tyre. Në kryeqytetin gjerman, Berlin, ku gjendet Muri i famshëm i Berlinit, vendasit dhe vizitorët vendosin buqeta lulesh në murë për të nderuar viktimat e rënë aty. Lulja kombëtare gjermane është lulja e misrit ngjyrë blu, apo kopsa e beqarisë, dhe shumë shpesh meshkujt beqar gjermanë e mbajnë në vrimat e kopsave të tyre. Gjatë festivaleve vjeshtore është një rast i mirë për ti vështruar vajzat bavariane duke mbajtur kurorat e luleve shumëngjyrëshe në flokët e tyre. Musafirët dhe vizitorët poashtu inkurajohen të mbajnë kurora që janë të ndërtuara nga lulet autoktone të Gjermanisë.

Buqeta të Popullarizuara në Gjermani


Kënaqësi

Kënaqësi

Orkide dhe trëndafila

Dashuri e Pastër

Dashuri e Pastër

36 Trëndafila

Puthje

Puthje

24 Trëndafila dhe gipsofila

Mendime Qiellore

Mendime Qiellore

Zambakë , trëndafila dhe karafila

    
Pranim Dashurie

Pranim Dashurie

Trëndafila

Fisnikëri

Fisnikëri

Trëndafila, karafila, gerbera dhe orkide

Mjaft Më Kritikove

Mjaft Më Kritikove

Lulediell dhe orkide

Joshje Sekrete

Joshje Sekrete

Zambakë, trëndafila , karafila , gipsofila

    
Mirënjohje

Mirënjohje

10 Trëndafila dhe gipsofila

Urtësi

Urtësi

Trëndafila dhe karafila

Bashkim

Bashkim

24 trëndafila

Fitore

Fitore

Zambakë dhe trëndafila

    
Besnike

Besnike

12 Trëndafila, zambakë , viburnum , margarita , karafila dhe statice

Përsosmëri

Përsosmëri

6 Trëndafila

Pritshmëri

Pritshmëri

8 Trëndafila dhe gipsofila

Optimizëm

Optimizëm

12 Trëndafila dhe gipsofila

    

Ofertë Speciale: Misterioze

Asgjë nuk thotë ‘Të Dua’ me më shumë pasion se trëndafilat e kuq. Trëndafilat janë elegant dhe romantik, dhe një mënyrë perfekte për të bërë një femër të ndihet e veçantë. Trëndafilat gjithmonë janë vlerësuar në shumë kultura të ndryshme, dhe disa besojnë se të dhuruarit e kësaj lule është një shprehje dhe konfirmin i dashurisë së pavdekshme. Për një gjest vërtetë romantik në Ditën e Shën Valentinit, ose për çdo rast tjetër të veçantë, jepi asaj një tufë të trëndafilave të mrekullueshëm me ngjyrë të kuqe. Kjo buqetë është e popullarizuar në Berlin  Frankfurt am Main  Hamburg  Këln (Köln)   Munhen (München) , por mund të dërgohet në çdo qytet të madh. Një vazo e bukur poashtu e shoqëron këtë tufë të trëndafilave për ujitje dhe vendosje të lehtë.
Informacion