Boshum-Hordel Dërgim Lulesh (Luleshitës)

Megjithëse Hordeli, një lagje e Bochumit, nuk e ka kopshtin e tij botanik, ajo përsëri krenohet me lulet e njejta që rriten zakonisht në qendër të qytetit, si dhe disa lula të veçanta që rriten në këtë qytezë. Lulet përcaktohen kryesisht nga stinët, me lulen edelweiss që është e para pas përfundimit të dimrit. Luleborat dhe krokuset përcjellen nga tulipanët në pranverën e vonshme, duke i hapur rrugën marigoldeve, margaritarëve dhe snapdragonëve në verë. Lulet ipen si dhuratë dhe shpesh janë nga kopshti privat i dhuruesit. Trëndafilat ngjitës janë pamje e zakonshme, si dhe livandoja aromatike, ku kopshtarët privat duket se preferojnë mëllgën dhe zhabinën.
Lidhjet e Dhembshurisë
USD 77.94

Lidhjet e Dhembshurisë

9 trëndafila

Dashuri e Braktisur
USD 123.28

Dashuri e Braktisur

Trëndafila, zambakë dhe orkide

E mrekullueshme
USD 109.11

E mrekullueshme

12 Trëndafila dhe zambakë

INFOINFOINFO
Shpirtmirësi e Përkryer
USD 77.94

Shpirtmirësi e Përkryer

9 trëndafila dhe gipsofila

Pafajësi
USD 123.28

Pafajësi

24 Trëndafila dhe margarita

Shpresë
USD 77.94

Shpresë

Gerbera

INFOINFOINFO
Joshje Sekrete
USD 88.56

Joshje Sekrete

Zambakë, trëndafila , karafila , gipsofila

Madhështore
USD 123.28

Madhështore

Zambakë dhe trëndafila

Joshje e Gjatë
USD 109.11

Joshje e Gjatë

Trëndafila dhe orkide

INFOINFOINFO
Elegante
USD 77.94

Elegante

12 Trëndafila dhe gipsofila

Falënderim
USD 123.28

Falënderim

Zambakë, trëndafila, gerbera dhe karafila

Entuziaste
USD 77.94

Entuziaste

Trëndafila

INFOINFOINFO
Plot Shkëlqim
USD 77.94

Plot Shkëlqim

Trëndafila

Qejf
USD 123.28

Qejf

Orkide , trëndafila, gerbera , karafila dhe zambakë

Fyerje
USD 123.28

Fyerje

Trëndafila, karafila, zambakë dhe gipsofila

INFOINFOINFO
Shikim i Shpejtë
USD 123.28

Shikim i Shpejtë

24 Trëndafila

Paqe
USD 77.94

Paqe

12 Trëndafila dhe gipsofila

Bukuri madhështore
USD 77.94

Bukuri madhështore

Zambakë, gerbera , karafila dhe lule ari

INFOINFOINFO


Ne dërgojmë lule në TË GJITHA lagjet në Boshum-Hordel. Këtu janë vetëm disa nga periferitë që kemi dërguar lule në Boshum-Hordel kohët e fundit : -