Disburg Dërgim Lulesh (Luleshitës)

Duisburg është i mbushur me atraksione të jashtme, siç është parku i jashtëm i sporteve, arena dhe tregje të hapura. Këtu gjendet edhe një kopshti madh zoologjik dhe botanik, kopshti dhe akuariumi Duisburg-Hamborn. Shtretërit në kopshtin botanik janë dizajnuar me mjeshtri, me modele gjeometrike të marigoldeve, shtretër rritës me begonia, lule snapdragon dhe dusty miller, si dhe shumëllojshmëri të krizantemave, margaritarëve dhe karafilave. Serat përmbajnë më shumë orkide ekzotike, anthuriume dhe helikonia. Aty ka edhe kallam të kuq dhe madje edhe një paraqitje të pemëve frutore. Një nga pamjet më mbresëlënëse janë pemët fuschia që lulëzojnë ngjyrë rozë dhe vjollce duke filluar në pranverë.
Luks
USD 96.53

Luks

Trëndafila dhe zambakë

Lidhjet e Dhembshurisë
USD 96.53

Lidhjet e Dhembshurisë

9 trëndafila

Dashuri e Braktisur
USD 162.72

Dashuri e Braktisur

Trëndafila, zambakë dhe orkide

INFOINFOINFO
Optimizëm
USD 110.32

Optimizëm

12 Trëndafila dhe gipsofila

E mrekullueshme
USD 135.14

E mrekullueshme

12 Trëndafila dhe zambakë

Magjepsëse
USD 162.72

Magjepsëse

12 Trëndafila, karafila , zambakë dhe gipsofila

INFOINFOINFO
E ëmbël
USD 96.53

E ëmbël

Buqetë me 6 trëndafila dhe margarita

Joshje Sekrete
USD 117.21

Joshje Sekrete

Zambakë, trëndafila , karafila , gipsofila

Joshje e Gjatë
USD 135.14

Joshje e Gjatë

Trëndafila dhe orkide

INFOINFOINFO
Elegante
USD 110.32

Elegante

12 Trëndafila dhe gipsofila

Joshje
USD 117.21

Joshje

12 Trëndafila

Pritshmëri
USD 96.53

Pritshmëri

8 Trëndafila dhe gipsofila

INFOINFOINFO
E këndshme
USD 135.14

E këndshme

Luledielli , trëndafila dhe orkide

Plot Shkëlqim
USD 96.53

Plot Shkëlqim

Trëndafila

Krenare
USD 110.32

Krenare

12 Trëndafila

INFOINFOINFO
Kujdesi Amënor
USD 135.14

Kujdesi Amënor

6 Trëndafila , orkide dhe karafila

Shikim i Shpejtë
USD 162.72

Shikim i Shpejtë

24 Trëndafila

Paqe
USD 96.53

Paqe

12 Trëndafila dhe gipsofila

INFOINFOINFO


Ne dërgojmë lule në TË GJITHA lagjet në Disburg. Këtu janë vetëm disa nga periferitë që kemi dërguar lule në Disburg kohët e fundit : -