Dresden Dërgim Lulesh (Luleshitës)

Edhe pse është i njohur për muzetë dhe arkitekturën e tij, Dresden ka po ashtu edhe shumë kopshte të njohura. Kopshtet botanike kanë shumë orkida ekzotike, bromeliada, zambakë dhe helikonia. Kopshti zoologjik i Dresden-it, shtëpia e mbi 2000 kafshëve, ka po ashtu shtretër të bukur me marigold në mes të ekspozitave. Qyteti është i mbushur me shumë lloje të ndryshme të trëndafilave, veçanërisht me trëndafila aromatik ngjitës. Kopshti më i shquar i trëndafilave është në Kështjellën Pillnitz, ku pjesa e përparme është me trëndafila të kuq të përzier me snapdragon, begonia, manushaqe dhe salvia. Një kopsht tjetër i njohur është Grober Garten, me statuja të bardha të rrethuara me kallam, trëndafila, margaritar dhe krizantema.
Dashuri Me Shikim Të Parë
USD 166.15

Dashuri Me Shikim Të Parë

Zambakë, gerbera dhe trëndafila

Lidhjet e Dhembshurisë
USD 98.56

Lidhjet e Dhembshurisë

9 trëndafila

Dashuri e Braktisur
USD 166.15

Dashuri e Braktisur

Trëndafila, zambakë dhe orkide

INFOINFOINFO
E mrekullueshme
USD 137.99

E mrekullueshme

12 Trëndafila dhe zambakë

Rrezikshmërisht e Dashuruar
USD 166.15

Rrezikshmërisht e Dashuruar

12 Trëndafila dhe zambakë

Pranim
USD 98.56

Pranim

3 luledielli dhe karafila

INFOINFOINFO
Dashuri ngurruese
USD 112.64

Dashuri ngurruese

12 Trëndafila

Qejf
USD 166.15

Qejf

Orkide , trëndafila, gerbera , karafila dhe zambakë

Virtyt
USD 98.56

Virtyt

Zambakë, trëndafila, garbera , karafila dhe orkide

INFOINFOINFO
Buzëqeshëse
USD 98.56

Buzëqeshëse

Trëndafila

Joshje Sekrete
USD 119.69

Joshje Sekrete

Zambakë, trëndafila , karafila , gipsofila

Plot Shkëlqim
USD 98.56

Plot Shkëlqim

Trëndafila

INFOINFOINFO
Joshje e Gjatë
USD 137.99

Joshje e Gjatë

Trëndafila dhe orkide

Elegante
USD 112.64

Elegante

12 Trëndafila dhe gipsofila

Besnikëri
USD 137.99

Besnikëri

24 Trëndafila

INFOINFOINFO
Plot Shkëlqim
USD 98.56

Plot Shkëlqim

Trëndafila

Mbrojtje
USD 119.69

Mbrojtje

Zambakë, trëndafila , orkide dhe livande

Shikim i Shpejtë
USD 166.15

Shikim i Shpejtë

24 Trëndafila

INFOINFOINFO


Ne dërgojmë lule në TË GJITHA lagjet në Dresden. Këtu janë vetëm disa nga periferitë që kemi dërguar lule në Dresden kohët e fundit : -