Esen Dërgim Lulesh (Luleshitës)

I ndodhur mes lumit Ruhs dhe kanalit Rhine-Herne, qyteti Essen është një qytet që lulëzon në pranverë dhe në kohën e verës. Pavarësisht sezonit, ju mund të gjeni gjithmonë lule në Grungapark, kopshtin botanik të qytetit. Me shumë kopshte dhe sera, aty ka shumë lloje të bimëve nga e tërë bota. Kopshti Alpin përmban shtigje ndriçuese në dimër dhe lule crocuse, edelweiss dhe tulipanë në pranverë. Serat kanë lloje të ndryshme të kaktusit, pemëve bonsai dhe një Pemishte Tropikale që përmban zambak, hibiskus dhe bromeliada. Kopshti Westphalian Farmer ka lulediell të bukur gjigandë dhe Lugina e Rhododendronit dhe Kopshti Rose nxjerrin në pah bukurinë e lules së tyre të nënshkrimit.
Lidhjet e Dhembshurisë
USD 96.50

Lidhjet e Dhembshurisë

9 trëndafila

Dashuri e Braktisur
USD 162.67

Dashuri e Braktisur

Trëndafila, zambakë dhe orkide

E mrekullueshme
USD 135.10

E mrekullueshme

12 Trëndafila dhe zambakë

INFOINFOINFO
Bukuri madhështore
USD 96.50

Bukuri madhështore

Zambakë, gerbera , karafila dhe lule ari

Hutim
USD 162.67

Hutim

Zambakë, trëndafila, luledielli, livande dhe karafila

Joshje Sekrete
USD 117.18

Joshje Sekrete

Zambakë, trëndafila , karafila , gipsofila

INFOINFOINFO
Joshje e Gjatë
USD 135.10

Joshje e Gjatë

Trëndafila dhe orkide

Elegante
USD 110.28

Elegante

12 Trëndafila dhe gipsofila

Ndjenja Të Ngrohta
USD 117.18

Ndjenja Të Ngrohta

Zambakë dhe trëndafila

INFOINFOINFO
Magjepsje
USD 96.50

Magjepsje

Zambakë , trëndafila, gerbera, karafila dhe orkide

Plot Shkëlqim
USD 96.50

Plot Shkëlqim

Trëndafila

Guximtare
USD 162.67

Guximtare

Gerbera , trëndafila dhe zambakë

INFOINFOINFO
Shpresë
USD 96.50

Shpresë

Gerbera

Respekt
USD 135.10

Respekt

24 Trëndafila

Martesë e Lumtur
USD 162.67

Martesë e Lumtur

Zambakë, orkide, karafila dhe orkide

INFOINFOINFO
Shikim i Shpejtë
USD 162.67

Shikim i Shpejtë

24 Trëndafila

Zonjë Zemërbardhë
USD 96.50

Zonjë Zemërbardhë

Zambakë , trëndafila dhe gipsofila

Paqe
USD 96.50

Paqe

12 Trëndafila dhe gipsofila

INFOINFOINFO


Ne dërgojmë lule në TË GJITHA lagjet në Esen. Këtu janë vetëm disa nga periferitë që kemi dërguar lule në Esen kohët e fundit : -