Vupertal Dërgim Lulesh (Luleshitës)

Wuppertal, i emëruar supas lumit dhe luginës së tij, është vendbanim për shumë bimë dhe lule vendase Gjermane. Kopshtet zoologjike dhe botanike ekspozojnë këto lulëzime në shtretërit e bukur të mbushur me lule shumëngjyrëshe. Marigoldet e ndritshme, krizantemat, margaritarët dhe karafilat, i tërheqin po aq vizitorë sa kafshët. Gjatë verës, kallamët e gjatë dhe margaritarët gerbera i japin ngjyrë qytetit. Kopshtet janë të mbushura po ashtu me shumë lule nga këtu dhe jashtë vendit, siç janë lulja konike, butoni beqar, nikotiana, kozmosi dhe koreopsis. Në kopshtet private, margaritarët shasta dhe suzanat me sy kafe janë të njohur, së bashku me trëndafilat hibrid, ngjitës dhe ata të çajit.
Lidhjet e Dhembshurisë
USD 97.45

Lidhjet e Dhembshurisë

9 trëndafila

Dashuri e Braktisur
USD 164.28

Dashuri e Braktisur

Trëndafila, zambakë dhe orkide

E mrekullueshme
USD 136.44

E mrekullueshme

12 Trëndafila dhe zambakë

INFOINFOINFO
Respekt
USD 136.44

Respekt

24 Trëndafila

E butë
USD 136.44

E butë

24 Trëndafila dhe jargavan

Joshje Sekrete
USD 118.34

Joshje Sekrete

Zambakë, trëndafila , karafila , gipsofila

INFOINFOINFO
Joshje e Gjatë
USD 136.44

Joshje e Gjatë

Trëndafila dhe orkide

Melodioze
USD 136.44

Melodioze

24 Trëndafila

Elegante
USD 111.38

Elegante

12 Trëndafila dhe gipsofila

INFOINFOINFO
Dhuromë Një Buzëqeshje
USD 97.45

Dhuromë Një Buzëqeshje

9 trëndafila dhe gipsofila

Gazmore
USD 97.45

Gazmore

Gerbera , trëndafila , zambakë

Plot Shkëlqim
USD 97.45

Plot Shkëlqim

Trëndafila

INFOINFOINFO
Mahnitëse
USD 175.42

Mahnitëse

Trëndafila

Plot Shkëlqim
USD 97.45

Plot Shkëlqim

Trëndafila

Shikim i Shpejtë
USD 164.28

Shikim i Shpejtë

24 Trëndafila

INFOINFOINFO
Paqe
USD 97.45

Paqe

12 Trëndafila dhe gipsofila

Fisnikëri
USD 118.34

Fisnikëri

Trëndafila, karafila, gerbera dhe orkide

Admirim i Fshehtë
USD 164.28

Admirim i Fshehtë

12 trëndafila dhe trëndafila të vegjël

INFOINFOINFO


Ne dërgojmë lule në TË GJITHA lagjet në Vupertal. Këtu janë vetëm disa nga periferitë që kemi dërguar lule në Vupertal kohët e fundit : -