Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Guatemalë. Ne dërgojmë lule me dorë në Guatemala dhe 9 qytete, në Guatemalë

Java e Pashkëve në Guatemala festohet në tërë shtetin me qilima të mrekullueshëm të ndërtuara me lule. Orkideja, Murgesha e Bardhë, është lulja kombëtare e Guatemalës dhe turistët duhet të kenë kujdes të mos zihen duke e këputur këtë lule të rrallë dhe të mbrojtur nga shteti. Në Ditët e Shënjtorëve në Guatemala është moment i duhur për të vendosur lule në varrezat e të afërmëve. Gjatë festave të martirit të shenjtë në Chichicastenango, vizitorët mund të marrin pjesë në ritualet e vjetra indiane dhe mund ta vizitojnë tregun e fshatit ku shiten lule vendore. Adhuruesit e orkidesë do të kënaqen me natyrën e Guatemalës ku mund të gjejnë mbi 4,000 specje të ndryshme të orkideve dhe shumë prej tyre mund të blihen në kryeqytet. Qyteti Antigua është një qytet shumë i bukur dhe i qëlluar për të festuar një nga festat kristiane. Behuni pjesë e banorëve vendor për të vendosur lule ne altaret e kishave dhe shkëmbeni falenderime.

Buqeta të Popullarizuara në Guatemalë


Kujdesi Amënor

Kujdesi Amënor

6 Trëndafila , orkide dhe karafila

Mjaft Më Kritikove

Mjaft Më Kritikove

Lulediell dhe orkide

Dashuria e Gruas

Dashuria e Gruas

6 Trëndafila dhe gipsofila

   
Puthje

Puthje

24 Trëndafila dhe gipsofila

E paharrueshme

E paharrueshme

6 Trëndafila dhe lule të vogla

Elegancë

Elegancë

Gerbera , karafila dhe trëndafila

   
Durim

Durim

Trëndafila, zambakë , karafila , lule bretkosë

E këndshme

E këndshme

Luledielli , trëndafila dhe orkide

Rini

Rini

Trëndafila dhe karafila

   
Nënshtrim

Nënshtrim

24 Trëndafila

Zonjë Zemërbardhë

Zonjë Zemërbardhë

Zambakë , trëndafila dhe gipsofila

Dashuri e pa shkëmbyer

Dashuri e pa shkëmbyer

Zambakë, karafila, trëndafila, gipsofila

   
Joshëse

Joshëse

12 Trëndafila dhe karafila

Dashuri ngurruese

Dashuri ngurruese

12 Trëndafila

Bukuri Shpirtërore

Bukuri Shpirtërore

12 Trëndafila dhe orkide

   
Festim

Festim

Trëndafila, karafila dhe zambakë

E butë

E butë

24 Trëndafila dhe jargavan

Zonjë e Bukur

Zonjë e Bukur

Trëndafila dhe karafila

   

Ofertë Speciale: E këndshme

Nuk mund të gaboheni me këtë buqetë ekstravagante. Është klasike dhe argëtuese. Luledielli i madh gazmor padyshim se sjell buzëqeshje në fytyrën e secilit, ndërsa orkidetë ekzotike i japin kombinimit një joshje të vogël misterioze. Trëndafilat ngjyrë rozë dhe ato me ngjyrë të bardhë japin një pamje klasike dhe të çiltër duke simbolizuar, kështu, pafajësinë dhe miqësinë. Ky aranzhim i luleve mund të porositet në Guatemala, Miksko (Mixco), Petapa, San Juan Sakatepequez (San Juan Sacatepequez), Villa Nueva si dhe në qytetet tjera. Kontrastet befasuese në mes shumëllojshmërisë së luleve duket se janë një përzierje dhe kombinim i shkëlqyer që së bashku kanë krijuar një pamje që është shumë unike dhe sharmante.
Informacion