Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Hungari. Ne dërgojmë lule me dorë në Budapest dhe 86 qytete, në Hungari

Në ish-kryeqytetin e Hungarisë, Debrecen, java e tretë e muajit Gusht shënon fillimin e Javës së Luleve. Mijëra shtiza mbulohen me lule tërheqëse dhe parakalojnë nëpër rrugët e qytetit. Dy gushti është Dita e St. Stephens-it në Hungari ku festohet Mbreti i famshëm hungarez i cili ka vdekur më 1038. Banorët dhe vizitorët shpesh vendosin buqeta të tëra të dolomite flax, një ish lule kombëtare e Hungarisë, tek këmbët e shumë statujave që përshkojnë vendin. Qyteti i vjetër Szeged shtrihet në pjesën më diellore të vendit dhe është i njohur për fushat e saja të mrekullueshme të luleve që qelin gjatë stinës së verës. Të marrësh me vete një tufë me lule është gjithmonë një ide e mirë nëse vendosni të vizitoni ndonjë familje hungareze. Në kryeqytetin Budapest, tulipanët shpesh dhurohen si dhurata. Lulja kombëtare hungareze është tulipani i kuq i shkëlqyer i cili rritet anekënd shtetit.

Buqeta të Popullarizuara në Hungari


Qejf

Qejf

Orkide , trëndafila, gerbera , karafila dhe zambakë

Mbyllje Hesapi

Mbyllje Hesapi

2 Zambakë dhe karafila

Forcë

Forcë

9 Trëndafila dhe karafila

   
Serenatë

Serenatë

Orkid

Hare e ardhshme

Hare e ardhshme

7 Trëndafila

Jetë e Lumtur

Jetë e Lumtur

Zambakë dhe karafila

   
Luks

Luks

Trëndafila dhe zambakë

Mahnitëse

Mahnitëse

Trëndafila

Kënaqësi

Kënaqësi

Orkide dhe trëndafila

   
Dashuri e pa shkëmbyer

Dashuri e pa shkëmbyer

Zambakë, karafila, trëndafila, gipsofila

E këndshme

E këndshme

Luledielli , trëndafila dhe orkide

Gazmore

Gazmore

Gerbera , trëndafila , zambakë

   
Madhështore

Madhështore

Zambakë dhe trëndafila

Joshje

Joshje

12 Trëndafila

Plot Shkëlqim

Plot Shkëlqim

Trëndafila

   
Nënshtrim

Nënshtrim

24 Trëndafila

Përulësi e Këndshme

Përulësi e Këndshme

Trëndafila, gerbera , gerberas , lule ari dhe orkide

Ndjenja Të Ngrohta

Ndjenja Të Ngrohta

Zambakë dhe trëndafila

   

Ofertë Speciale: E butë

Lulet zambake me ngjyrë jargavani të kujtojnë aromën e paranverës dhe duken përfekte në këtë buqetë në kombinim me trëndafilat. 24 trëndafila janë të aranzhuara në mënyrë artistike përreth zambakëve të sapoçelura, kështu duke na rikujtuar netët e ngrohta të verës. Ky kombinim është shërim për gjendjen e dëshpëruar dimërore, ose dhuro për ta befasuar femrën tuaj me një pushim dimëror. Kjo buqetë e këndshme është zgjidhje e mrekullueshme për çdo rast dhe arsye. Në të shumtën e rasteve dërgohet në Budapest, Debreken (Debrecen), Miskolc, Peks (Pécs), Szeged . Le të mbushet dhoma me aromë të këndshme që lëshojnë lule zambakët, gjersa trëndafilat dominojnë me pamjen e vet. Merr një vazo dhe vendos lulet në to për ti ujitur më lehtë.
Informacion