Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Hungari. Ne dërgojmë lule me dorë në Budapest dhe 13 qytete, në Hungari

Në ish-kryeqytetin e Hungarisë, Debrecen, java e tretë e muajit Gusht shënon fillimin e Javës së Luleve. Mijëra shtiza mbulohen me lule tërheqëse dhe parakalojnë nëpër rrugët e qytetit. Dy gushti është Dita e St. Stephens-it në Hungari ku festohet Mbreti i famshëm hungarez i cili ka vdekur më 1038. Banorët dhe vizitorët shpesh vendosin buqeta të tëra të dolomite flax, një ish lule kombëtare e Hungarisë, tek këmbët e shumë statujave që përshkojnë vendin. Qyteti i vjetër Szeged shtrihet në pjesën më diellore të vendit dhe është i njohur për fushat e saja të mrekullueshme të luleve që qelin gjatë stinës së verës. Të marrësh me vete një tufë me lule është gjithmonë një ide e mirë nëse vendosni të vizitoni ndonjë familje hungareze. Në kryeqytetin Budapest, tulipanët shpesh dhurohen si dhurata. Lulja kombëtare hungareze është tulipani i kuq i shkëlqyer i cili rritet anekënd shtetit.

Buqeta të Popullarizuara në Hungari


E këndshme

E këndshme

Luledielli , trëndafila dhe orkide

Frymëzim

Frymëzim

6 Zambakë , 6 trëndafila dhe gipsofila

Pritshmëri

Pritshmëri

8 Trëndafila dhe gipsofila

Shpirtmirësi e Përkryer

Shpirtmirësi e Përkryer

9 trëndafila dhe gipsofila

    
Hijeshi e Pjekur

Hijeshi e Pjekur

Trëndafila

Thellësisht e Dashuruar

Thellësisht e Dashuruar

Trëndafila dhe shqopa

Pavdekshmëri

Pavdekshmëri

Karafila, trëndafila dhe gipsofila

Përqafime

Përqafime

Trëndafila dhe gipsofila

    
Dhuromë Një Buzëqeshje

Dhuromë Një Buzëqeshje

9 trëndafila dhe gipsofila

Joshëse

Joshëse

12 Trëndafila dhe karafila

Rini

Rini

Trëndafila dhe karafila

Entuziaste

Entuziaste

Trëndafila

    
Dashuri e Pastër

Dashuri e Pastër

36 Trëndafila

Thjeshtësi Magjepsëse

Thjeshtësi Magjepsëse

3 Zambakë , trëndafila , gerbera , lule dragoi dhe statice

Humor

Humor

Trëndafila, zambakë, karafila dhe gerbera

Madhështore

Madhështore

Zambakë dhe trëndafila

    

Ofertë Speciale: E butë

Lulet zambake me ngjyrë jargavani të kujtojnë aromën e paranverës dhe duken përfekte në këtë buqetë në kombinim me trëndafilat. 24 trëndafila janë të aranzhuara në mënyrë artistike përreth zambakëve të sapoçelura, kështu duke na rikujtuar netët e ngrohta të verës. Ky kombinim është shërim për gjendjen e dëshpëruar dimërore, ose dhuro për ta befasuar femrën tuaj me një pushim dimëror. Kjo buqetë e këndshme është zgjidhje e mrekullueshme për çdo rast dhe arsye. Në të shumtën e rasteve dërgohet në Budapest  Debreken (Debrecen)   Miskolc  Peks (Pécs)   Szeged. Le të mbushet dhoma me aromë të këndshme që lëshojnë lule zambakët, gjersa trëndafilat dominojnë me pamjen e vet. Merr një vazo dhe vendos lulet në to për ti ujitur më lehtë.
Informacion