Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në India. Ne dërgojmë lule me dorë në Nju Dehli dhe 422 qytete, në India

Lulet gjithmonë kanë luajtur një rol të madh në kulturën indiane, dhe poashtu kanë rëndësi të veçantë në ekosistemin fragjil të Indisë. Lulet sikur jasemi, trëndafili dhe zambaku dhurohen si bekim për fat të mirë, ndërsa lulet me ngjyrë të kuqe, ngjyrë të bardhë dhe me ngjyrë ari përdoren gjatë ceremonive të gjata të martesës. Lulet poashtu përdoren gjatë ceremonive fetare si dhe për qëllime mjekësore. Lule Jasemi dhe lule Celioni çmohen shumë nga banorët e Indisë dhe përdoren për trajtimin e sëmundjeve të ndryshme, ndërsa zambaku figuron dukshëm nëpër ceremonitë religjioze të hindusve. Zambaku gjithashtu dhurohet gjatë festave për pastërtinë, bukurinë dhe jetës së përjetshme. Zambaku njëherit është edhe lulja kombëtare e Indisë dhe mund të shihet anekënd kryeqytetit indian, New Delhi. Gjatë muajve të pranverës, India gjallërohet nga Festivali i Luleve që mbahet në Sikkim, ku do të gjeni jo vetëm zambakun e bukur dhe lule jasemin, por edhe shumë lule tjera të bukura që rriten në tërë Indinë.

Buqeta të Popullarizuara në India

Zgjedh qytetin për ti shfaqur çmimet për këto buqeta:Zgjedh qytetin për ti shfaqur çmimet për këto buqeta


Modesti

Modesti

8 Trëndafila, zambakë dhe gipsofila

Mirënjohje

Mirënjohje

10 Trëndafila dhe gipsofila

Rrezikshmërisht e Dashuruar

Rrezikshmërisht e Dashuruar

12 Trëndafila dhe zambakë

   
Mashtrim

Mashtrim

Zambakë , trëndafila dhe gipsofila

Admirim i Fshehtë

Admirim i Fshehtë

12 trëndafila dhe trëndafila të vegjël

Pritshmëri

Pritshmëri

8 Trëndafila dhe gipsofila

   
Nuk Jetoj Dot Pa Ty

Nuk Jetoj Dot Pa Ty

3 zambakë, karafila, trëndafila, zambakë dhe orkide

Gjithnjë besnike

Gjithnjë besnike

Trëndafila, zambakë, gerbera, statice dhe gipsofila

E re

E re

Zambakë dhe trëndafila

   
Përkryerje

Përkryerje

24 Trëndafila

Dashuri Për Natyrën

Dashuri Për Natyrën

16 Trëndafila dhe gipsofila

Vdes për ty

Vdes për ty

Trëndafila

   
Bukuri madhështore

Bukuri madhështore

Zambakë, gerbera , karafila dhe lule ari

Humor

Humor

Trëndafila, zambakë, karafila dhe gerbera

Madhështore

Madhështore

Zambakë dhe trëndafila

   
Hare e ardhshme

Hare e ardhshme

7 Trëndafila

Jeta Është e Ëmbël

Jeta Është e Ëmbël

5 zambakë, karafila, trëndafila, gerbera, dhe gipsofila

Vetmi

Vetmi

Orkide , zambakë , karafila

   

Ofertë Speciale: Joshëse

A keni ndonjë vajzë apo mbesë që sapo ka mbushur 16 vjet? Kjo buqetë e dashur është e qëlluar për çdo vajzë të re. 12 trëndafila të butë me ngjyrë të bardhë janë të renditura përreth një buqete me krafila të vegjël ngjyrë rozë, me rrënjë të freskëta dhe që premtojnë një lulëzim për një kohë të gjatë. Ky kombinim nuk është i njohur vetëm për vajzat e reja, por është jashtëzakonisht i mirë për tu dhuruar edhe për Ditën e Nënave, por edhe për Ditën e Gjysheve. Është i popullarizuar në këto qytete Bangalore (बैंगलोर)   Çenai (चेन्नई)   Delhi (दिल्ली)   Kalkuta (कलकत्ता)   Mumbai (मुम्बई) . Me këtë buqetë lulesh mund të porosisni edhe një vazo.
Informacion