Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në India. Ne dërgojmë lule me dorë në Nju Dehli dhe 422 qytete, në India

Lulet gjithmonë kanë luajtur një rol të madh në kulturën indiane, dhe poashtu kanë rëndësi të veçantë në ekosistemin fragjil të Indisë. Lulet sikur jasemi, trëndafili dhe zambaku dhurohen si bekim për fat të mirë, ndërsa lulet me ngjyrë të kuqe, ngjyrë të bardhë dhe me ngjyrë ari përdoren gjatë ceremonive të gjata të martesës. Lulet poashtu përdoren gjatë ceremonive fetare si dhe për qëllime mjekësore. Lule Jasemi dhe lule Celioni çmohen shumë nga banorët e Indisë dhe përdoren për trajtimin e sëmundjeve të ndryshme, ndërsa zambaku figuron dukshëm nëpër ceremonitë religjioze të hindusve. Zambaku gjithashtu dhurohet gjatë festave për pastërtinë, bukurinë dhe jetës së përjetshme. Zambaku njëherit është edhe lulja kombëtare e Indisë dhe mund të shihet anekënd kryeqytetit indian, New Delhi. Gjatë muajve të pranverës, India gjallërohet nga Festivali i Luleve që mbahet në Sikkim, ku do të gjeni jo vetëm zambakun e bukur dhe lule jasemin, por edhe shumë lule tjera të bukura që rriten në tërë Indinë.

Buqeta të Popullarizuara në India

Zgjedh qytetin për ti shfaqur çmimet për këto buqeta:Zgjedh qytetin për ti shfaqur çmimet për këto buqeta


Thellësisht e Dashuruar

Thellësisht e Dashuruar

Trëndafila dhe shqopa

Imagjinatë

Imagjinatë

12 Trëndafila

Shëndet i Mirë

Shëndet i Mirë

Gerbera , trëndafila , karafila dhe zambakë

Puthje

Puthje

24 Trëndafila dhe gipsofila

    
Nuk Jetoj Dot Pa Ty

Nuk Jetoj Dot Pa Ty

3 zambakë, karafila, trëndafila, zambakë dhe orkide

Thashethemëse

Thashethemëse

72 Trëndafila

Mbyllje Hesapi

Mbyllje Hesapi

2 Zambakë dhe karafila

Fisnike

Fisnike

Zambakë dhe gipsofila

    
Joshje Sekrete

Joshje Sekrete

Zambakë, trëndafila , karafila , gipsofila

Magjepsëse

Magjepsëse

12 Trëndafila, karafila , zambakë dhe gipsofila

Respekt

Respekt

24 Trëndafila

Ego

Ego

Trëndafila, karafila dhe gipsofila

    
Qejf

Qejf

Orkide , trëndafila, gerbera , karafila dhe zambakë

Mahnitëse

Mahnitëse

Trëndafila

Meritë

Meritë

3 Zambakë , trëndafila dhe karafila

Humor

Humor

Trëndafila, zambakë, karafila dhe gerbera

    

Ofertë Speciale: Joshëse

A keni ndonjë vajzë apo mbesë që sapo ka mbushur 16 vjet? Kjo buqetë e dashur është e qëlluar për çdo vajzë të re. 12 trëndafila të butë me ngjyrë të bardhë janë të renditura përreth një buqete me krafila të vegjël ngjyrë rozë, me rrënjë të freskëta dhe që premtojnë një lulëzim për një kohë të gjatë. Ky kombinim nuk është i njohur vetëm për vajzat e reja, por është jashtëzakonisht i mirë për tu dhuruar edhe për Ditën e Nënave, por edhe për Ditën e Gjysheve. Është i popullarizuar në këto qytete Bangalore (बैंगलोर)   Çenai (चेन्नई)   Delhi (दिल्ली)   Kalkuta (कलकत्ता)   Mumbai (मुम्बई) . Me këtë buqetë lulesh mund të porosisni edhe një vazo.
Informacion