Chat with us, powered by LiveChat

Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Irlandë. Ne dërgojmë lule me dorë në Dublin dhe 22 qytete, në Irlandë

Lulja kombëtare e Irlandës (Ireland) është tërfili, i cili mund të gjendet kudo nëpër fshatra, duke përfshirë këtu edhe kryeqytetin e Dublinit (Dublin). Ky tërfil ngjan shumë me tërfilin me tre fletë, i cili mbahet gjithmonë në jakën e xhaketës gjatë Ditës së Shën Patrikut. Irlandezët zakonisht dhurojnë këto lule: trëndafila me ngjyra të ndritshme, narcisin e verdhë dhe margaritarë të pikturuar. Margaritarët e bardhë shpesh i dhurohen vajzave të reja si një simbol i dashurisë nga admiruesit e tyre në shkollë. Orkidetë ekzotike janë gjithmonë popullore, ndërsa lulet e diellit dhurohen shpesh nga irlandezët si simbol i ndjenjës së mirë dhe miqësisë. Koha e pranverës sjell një mori ngjyrash në livadhet irlandeze ku lulet glob, lulet amarile dhe zambakët e Pashkëve janë ndër më të zakonshmet. Kryeqyteti i Dublinit është edhe shtëpia e festivalit më të madh të luleve në Irlandë (Ireland), i cili mbahet në parkun Phoenix, ku ekspozohen disa nga arredimet më të bukura me lule në vend. Dublini është edhe shtëpia e Festivalit të Kopshteve të Karlov, i cili nxjerr në pah disa nga kopshtarët dhe hortikulturalistët më të mirë në botë.

Buqeta të Popullarizuara në Irlandë


Magjepsëse

Magjepsëse

12 Trëndafila, karafila , zambakë dhe gipsofila

Jeta Është e Ëmbël

Jeta Është e Ëmbël

5 zambakë, karafila, trëndafila, gerbera, dhe gipsofila

Shpirtmirësi e Përkryer

Shpirtmirësi e Përkryer

9 trëndafila dhe gipsofila

   
E ëmbël

E ëmbël

Buqetë me 6 trëndafila dhe margarita

Mahnitëse

Mahnitëse

Trëndafila

Urime

Urime

Trëndafila dhe orkide

   
Joshëse

Joshëse

12 Trëndafila dhe karafila

Thjeshtësi Magjepsëse

Thjeshtësi Magjepsëse

3 Zambakë , trëndafila , gerbera , lule dragoi dhe statice

Gazmore

Gazmore

Gerbera , trëndafila , zambakë

   
E mrekullueshme

E mrekullueshme

12 Trëndafila dhe zambakë

E dhimbsur

E dhimbsur

Trëndafila dhe gipsofila

Arratisu Me Mua

Arratisu Me Mua

Trëndafila

   


Ofertë Speciale: Qëndrueshmëri

Informacion