Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Itali. Ne dërgojmë lule me dorë në Roma dhe 408 qytete, në Itali

Lulet luajnë një rol të rëndësishëm në kulturën italiane, por kurrë nuk është ide e mirë që të dhurohen lule chrysanthemums. Edhe pse lulet janë me bollëk gjatë muajve të vjeshtës, këto lule simbolizojnë vdekjen. Italia është mikpritëse e shumë festivaleve të luleve, por më spektakularja është festivali që mbahet në Umbria. Ky regjion pjellor është një vend perfekt për të mbledhur lule të egra, dhe poashtu një qilim i mrekullueshëm i luleve në Itali. Në kryeqytetin e këtij shteti, Romë, rëndësia e luleve mund të vërehet nëpër vazot shumëngjyrëshe me lule të llojllojshme. Sill trëndafila të verdhë për ta falenderuar një mikëpritës ne regjionin e Toskanës dhe vendos lule të bardha në altaret e kishave të shumta të regjionit. 8 dhjetori është dita e Konceptimit të Panjollë, dhe lulet në përgjithësi vendosen në bazën e statujës të Virgin in Piazza di Spagna.

Buqeta të Popullarizuara në Itali

Zgjedh qytetin për ti shfaqur çmimet për këto buqeta:Zgjedh qytetin për ti shfaqur çmimet për këto buqeta


Rehati

Rehati

Zambakë, karafila , orkide , gerbera

Kujdesi Amënor

Kujdesi Amënor

6 Trëndafila , orkide dhe karafila

Përkryerje

Përkryerje

24 Trëndafila

   
E dhimbsur

E dhimbsur

Trëndafila dhe gipsofila

Dashuria e Gruas

Dashuria e Gruas

6 Trëndafila dhe gipsofila

Thjeshtësi Magjepsëse

Thjeshtësi Magjepsëse

3 Zambakë , trëndafila , gerbera , lule dragoi dhe statice

   
Ego

Ego

Trëndafila, karafila dhe gipsofila

Durim

Durim

Trëndafila, zambakë , karafila , lule bretkosë

Hare e ardhshme

Hare e ardhshme

7 Trëndafila

   
Përshtypje Që Zgjat

Përshtypje Që Zgjat

Zambakë, orkide, gerbera dhe trëndafila

Paqe

Paqe

12 Trëndafila dhe gipsofila

Bukuri e Ndjeshme

Bukuri e Ndjeshme

Trëndafila dhe karafila

   
Urime

Urime

Trëndafila dhe orkide

Vdes për ty

Vdes për ty

Trëndafila

Lartësi

Lartësi

24 Trëndafila dhe gipsofila

   
Ndjenja Të Ngrohta

Ndjenja Të Ngrohta

Zambakë dhe trëndafila

Pafajësi

Pafajësi

24 Trëndafila dhe margarita

Kënaqësi

Kënaqësi

Orkide dhe trëndafila

   

Ofertë Speciale: E mrekullueshme

Zambakët stargazerë ngjyrë rozë dhe ngjyrë të bardhë japin një kontrast mahnitës në mesin e disa trëndafilave të kuq, që së bashku e përbëjnë këtë tufë të luleve. Kjo buqetë romantike është një dhuratë shumë e qëlluar për ti thënë asaj se gjithmonë mendoni për të. Aroma që zgjat shumë e zambakëve stargazer shumë shpejt mbush rrethinën me erë të këndshme dhe romantike, gjersa trëndafilat e kuq janë një kujtesë klasike dhe e lezetshme për ti thënë se e doni. Kjo buqetë shpesh porositet në Milano, Napoli, Palermo, Roma, Turin (Torino) por është e popullarizuar në shumicën e qyteteve tjera. Keni parasysh ta shoqëroni këtë buqetë të bukur me një vazo elegante.
Informacion