Dërgesa të shpejta të luleve të freskëta në Itali. Ne dërgojmë lule me dorë në Roma dhe 43 qytete, në Itali

Lulet luajnë një rol të rëndësishëm në kulturën italiane, por kurrë nuk është ide e mirë që të dhurohen lule chrysanthemums. Edhe pse lulet janë me bollëk gjatë muajve të vjeshtës, këto lule simbolizojnë vdekjen. Italia është mikpritëse e shumë festivaleve të luleve, por më spektakularja është festivali që mbahet në Umbria. Ky regjion pjellor është një vend perfekt për të mbledhur lule të egra, dhe poashtu një qilim i mrekullueshëm i luleve në Itali. Në kryeqytetin e këtij shteti, Romë, rëndësia e luleve mund të vërehet nëpër vazot shumëngjyrëshe me lule të llojllojshme. Sill trëndafila të verdhë për ta falenderuar një mikëpritës ne regjionin e Toskanës dhe vendos lule të bardha në altaret e kishave të shumta të regjionit. 8 dhjetori është dita e Konceptimit të Panjollë, dhe lulet në përgjithësi vendosen në bazën e statujës të Virgin in Piazza di Spagna.

Buqeta të Popullarizuara në Itali


Dashuri e Braktisur

Dashuri e Braktisur

Trëndafila, zambakë dhe orkide

Kënaqësi

Kënaqësi

Orkide dhe trëndafila

Shikim i Shpejtë

Shikim i Shpejtë

24 Trëndafila

Lavdi

Lavdi

Gerbera , karafila dhe trëndafila

    
Kotësi

Kotësi

Zambakë , karafila dhe gipsofila

Hare e ardhshme

Hare e ardhshme

7 Trëndafila

Dashuri e pa shkëmbyer

Dashuri e pa shkëmbyer

Zambakë, karafila, trëndafila, gipsofila

E dhimbsur

E dhimbsur

Trëndafila dhe gipsofila

    
Admirim i Fshehtë

Admirim i Fshehtë

12 trëndafila dhe trëndafila të vegjël

Forcë

Forcë

9 Trëndafila dhe karafila

Plot Shkëlqim

Plot Shkëlqim

Trëndafila

Dëshirë

Dëshirë

12 Trëndafila dhe zambakë

    
Dashuri e mrekullueshme

Dashuri e mrekullueshme

12 Trëndafila

Shëndet i Mirë

Shëndet i Mirë

Gerbera , trëndafila , karafila dhe zambakë

Zonjë Zemërbardhë

Zonjë Zemërbardhë

Zambakë , trëndafila dhe gipsofila

Moderne

Moderne

Gerbera , zambakë dhe margarita

    

Ofertë Speciale: E mrekullueshme

Zambakët stargazerë ngjyrë rozë dhe ngjyrë të bardhë japin një kontrast mahnitës në mesin e disa trëndafilave të kuq, që së bashku e përbëjnë këtë tufë të luleve. Kjo buqetë romantike është një dhuratë shumë e qëlluar për ti thënë asaj se gjithmonë mendoni për të. Aroma që zgjat shumë e zambakëve stargazer shumë shpejt mbush rrethinën me erë të këndshme dhe romantike, gjersa trëndafilat e kuq janë një kujtesë klasike dhe e lezetshme për ti thënë se e doni. Kjo buqetë shpesh porositet në Milano  Napoli  Palermo  Roma  Turin (Torino) por është e popullarizuar në shumicën e qyteteve tjera. Keni parasysh ta shoqëroni këtë buqetë të bukur me një vazo elegante.
Informacion