Bari Dërgim Lulesh (Luleshitës)

Bari, gjendet në bregun Adriatik, është i njohur për kopshtet e tij spektakulare të luleve. Foresta di Mercadante ofron hije për vizitorët si dhe për lule vjollcet dhe hostat. Klima e ngrohtë dhe tropikale është ideale për rritjen e luleve të hibiskusit të dyfishtë dhe të vetëm. Sikur në pjesën tjetër të shtetit, zambakët e bardhë ofrohen në kishë gjatë Pashkëve, ndërsa margaritarët dhe trëndafilat janë të njohur në kopshte. Tulipanët dhe dafodilet lulëzojnë në pranverë, të ndjekur nga asterët në verë. Lulet e njohura ngjitëse janë bougainvillea, clematis dhe shkëlqimi i mëngjesit. Rrugët janë të veshura me shkurre shumëngjyrëshe azalea dhe të gjitha lulet që shihen në qytet mund të blihen në tregjet e hapura.
Bukuri Tekanjoze
USD 67.23

Bukuri Tekanjoze

Trëndafila dhe gipsofila

Shikim i Shpejtë
USD 121.01

Shikim i Shpejtë

24 Trëndafila

Magjepsëse
USD 121.01

Magjepsëse

12 Trëndafila, karafila , zambakë dhe gipsofila

INFOINFOINFO
Shije e Mirë
USD 121.01

Shije e Mirë

Trëndafila , sumbulla dhe karafila

Rehati
USD 121.01

Rehati

Zambakë, karafila , orkide , gerbera

Durim
USD 67.23

Durim

Trëndafila, zambakë , karafila , lule bretkosë

INFOINFOINFO
Kujdesi Amënor
USD 94.12

Kujdesi Amënor

6 Trëndafila , orkide dhe karafila

Nuk Jetoj Dot Pa Ty
USD 121.01

Nuk Jetoj Dot Pa Ty

3 zambakë, karafila, trëndafila, zambakë dhe orkide

Mbrojtje
USD 87.40

Mbrojtje

Zambakë, trëndafila , orkide dhe livande

INFOINFOINFO
Origjinale
USD 94.12

Origjinale

12 Zambakë

Përkryerje
USD 94.12

Përkryerje

24 Trëndafila

E dhimbsur
USD 67.23

E dhimbsur

Trëndafila dhe gipsofila

INFOINFOINFO
Dashuria e Gruas
USD 67.23

Dashuria e Gruas

6 Trëndafila dhe gipsofila

Dhuromë Një Buzëqeshje
USD 67.23

Dhuromë Një Buzëqeshje

9 trëndafila dhe gipsofila

Dashuri e mrekullueshme
USD 67.23

Dashuri e mrekullueshme

12 Trëndafila

INFOINFOINFO
Dëshirë
USD 121.01

Dëshirë

12 Trëndafila dhe zambakë

Thjeshtësi Magjepsëse
USD 67.23

Thjeshtësi Magjepsëse

3 Zambakë , trëndafila , gerbera , lule dragoi dhe statice

Ego
USD 67.23

Ego

Trëndafila, karafila dhe gipsofila

INFOINFOINFO
Top