Chat with us, powered by LiveChat

Bolonja Dërgim Lulesh (Luleshitës)

Bologna është e njohur për plazhet, kullat dhe kafenetë e saj, por gjithashtu mburret me një shumëllojshmëri lulesh. Dyqanet shpesh dekorojnë ballinat e ndërtesave me lule në vazo siç janë margaritarët, manushqet tringjyrëshe dhe petuniat, përderisa gladiolat e prera janë dekore të bukur në tavolina. Krizantemat shfaqen vetëm në ditë zie. Tulipanët, dafodilet dhe krokuset janë një pamje e zakonshme në pranverë dhe këtu ka një numër të shkurreve të trëndafilave në qytet ku lulet e tyre janë të njohura për dhurata. Hardhitë ngjitëse të bougainvilleat dhe shkurret azalea ngjiten nëpër mure, përderisa zambakët bori të bardhë janë pamje e zakonshme gjatë Pashkëve, si dhuratë për kishën.

Falënderim
USD 97.19

Falënderim

Zambakë, trëndafila, gerbera dhe karafila

Elegancë
USD 64.79

Elegancë

Gerbera , karafila dhe trëndafila

Vdes për ty
USD 153.89

Vdes për ty

Trëndafila

INFOINFOINFO
Karakter
USD 153.89

Karakter

Trëndafila, gipsofila

Pafajësi
USD 178.18

Pafajësi

24 Trëndafila dhe margarita

Urime
USD 84.23

Urime

Trëndafila dhe orkide

INFOINFOINFO
Përulësi e Këndshme
USD 64.79

Përulësi e Këndshme

Trëndafila, gerbera , gerberas , lule ari dhe orkide

Lavdi
USD 64.79

Lavdi

Gerbera , karafila dhe trëndafila

Të Përkas Ty
USD 64.79

Të Përkas Ty

3 Gerbera , karafila dhe gipsofila

INFOINFOINFO
Mbyllje Hesapi
USD 64.79

Mbyllje Hesapi

2 Zambakë dhe karafila

Respekt
USD 178.18

Respekt

24 Trëndafila

Bukuri e Qëndrueshme
USD 178.18

Bukuri e Qëndrueshme

Trëndafila

INFOINFOINFO