Breskia Dërgim Lulesh (Luleshitës)

Brescia, ndodhet në këmbët e Alpeve, është shtëpia e shumë kishave, manastireve dhe Pinacoteca Tosio Martinengo-së, ku varen një numër i kryeveprave nga shekulli i 13-të deri në shekullin e 18-të. Liqeni Garda është afër dhe është vend i mirë për t’i parë leandrat, azaleat dhe shkurret bottlebrush. Këto si dhe iriset e egra, asterët dhe jasemini i gurëve alpin mund të gjenden gjithashtu në Monte Maddalena. Lulet e tjera të egra janë barbaroza, lulja e globit, lulja balonë dhe manushaqja tringjyrëshe. Zambakët e ortekëve lulëzojnë në pranverë me clematisin dhe violat. Trëndafilat rriten në kopshtet e prirura dhe në tokën e egër në fusha. Banorët shpesh i prejnë lulet nga kopshti për t’i dhuruar si një shenjë dashurie dhe shumë lule shiten gjithashtu në tregjet vendase.
Fisnike
USD 67.46

Fisnike

Zambakë dhe gipsofila

Lidhjet e Dhembshurisë
USD 67.46

Lidhjet e Dhembshurisë

9 trëndafila

Rehati
USD 121.42

Rehati

Zambakë, karafila , orkide , gerbera

INFOINFOINFO
Kujdesi Amënor
USD 94.44

Kujdesi Amënor

6 Trëndafila , orkide dhe karafila

Dashuri e Ftohtë
USD 67.46

Dashuri e Ftohtë

Zambakë dhe trëndafila

Delikate
USD 67.46

Delikate

12 Trëndafila

INFOINFOINFO
Vdes për ty
USD 121.42

Vdes për ty

Trëndafila

Përkryerje
USD 94.44

Përkryerje

24 Trëndafila

Thellësisht e Dashuruar
USD 67.46

Thellësisht e Dashuruar

Trëndafila dhe shqopa

INFOINFOINFO
E dhimbsur
USD 67.46

E dhimbsur

Trëndafila dhe gipsofila

Dashuria e Gruas
USD 67.46

Dashuria e Gruas

6 Trëndafila dhe gipsofila

Dashuria e përgjegjshme
USD 67.46

Dashuria e përgjegjshme

Trëndafila, zambakë dhe karafila

INFOINFOINFO
Thjeshtësi Magjepsëse
USD 67.46

Thjeshtësi Magjepsëse

3 Zambakë , trëndafila , gerbera , lule dragoi dhe statice

Ego
USD 67.46

Ego

Trëndafila, karafila dhe gipsofila

Serenatë
USD 121.42

Serenatë

Orkid

INFOINFOINFO
Durim
USD 67.46

Durim

Trëndafila, zambakë , karafila , lule bretkosë

Hare e ardhshme
USD 67.46

Hare e ardhshme

7 Trëndafila

Përshtypje Që Zgjat
USD 121.42

Përshtypje Që Zgjat

Zambakë, orkide, gerbera dhe trëndafila

INFOINFOINFO
Top