Chat with us, powered by LiveChat

Florens Dërgim Lulesh (Luleshitës)

Florence, shtëpia e shumë veprave të mjeshtërve të mëdhenjë të Rilinjdes, është shtëpia e të famëshmëve Boboli Garderns. Aty mund të gjeni disa skulptura të shekullut 16-të dhe 18-të dhe një rrugë me trëndafila që ju dërgon në muze. Kopshtet publike dhe private në Florence janë të mbushura me varietete të luleve të ndryshme. Karafilat, margaritarët dhe manushaqet tringjyrëshe janë të preferuarat e veçanta së bashku me gladiolën, por krizatnemat përdoren si shenjë zie në Itali. Kopshtet Orto Botanical Gardens janë edhe një tjetër aktraksion për t’u parë, me zambakë të ujit, orkida, azalea dhe kaktusë të lulëzuar.

Tërheqje
USD 83.10

Tërheqje

Trëndafila, karafila dhe orkide

Admirim i Fshehtë
USD 111.87

Admirim i Fshehtë

12 trëndafila dhe trëndafila të vegjël

Misterioze
USD 111.87

Misterioze

12 Trëndafila

INFOINFOINFO
Guximtare
USD 63.92

Guximtare

Gerbera , trëndafila dhe zambakë

Vdes për ty
USD 151.82

Vdes për ty

Trëndafila

Urime
USD 83.10

Urime

Trëndafila dhe orkide

INFOINFOINFO
Ngasje
USD 83.10

Ngasje

Zambakë , karafila dhe gipsofila

Kotësi
USD 83.10

Kotësi

Zambakë , karafila dhe gipsofila

Lavdi
USD 63.92

Lavdi

Gerbera , karafila dhe trëndafila

INFOINFOINFO
Mbyllje Hesapi
USD 63.92

Mbyllje Hesapi

2 Zambakë dhe karafila

Bukuri Tekanjoze
USD 67.12

Bukuri Tekanjoze

Trëndafila dhe gipsofila

Dashuri e mrekullueshme
USD 111.87

Dashuri e mrekullueshme

12 Trëndafila

INFOINFOINFO