Gjenova Dërgim Lulesh (Luleshitës)

Genoa është një destinacion i njohur turistik, me një mori plazhesh, muzesh, dyqanesh dhe kopshte mahnitëse. Më i njohuri është Villa Durazzo-Pallavicini, me pjergullat e tij, urat për këmbësor dhe kopshtin tradicional anglez. Ai ekspozon lëndinat dekorative të kuqe dhe rozë të përziera me asterë, krizantema, karafila, verbena, kozmose dhe koreopsis. Pjesët e tjera të kopshtit kanë margaritar shasta të përziera me suzane sy kafe dhe salvia. Në pranverë lulëzojnë tulipanët, begoniat dhe verbenat. Disa bimë të tjera të gjata janë kallamët dhe zambakët e ditës. Disa nga urat kanë hardhi bougainvillea dhe disa shtigje kanë karakteristikë harqet e mbuluar me trëndafila. Së bashku me trëndafilat ngjitës, aty ka gjithashtu trëndafila hibrid dhe të çajit. Varietetet e vjetra aromatike lulëzojnë në pranverën e vonshme dhe në verën e hershme, duke e mbushur kopshtin me aromën e tyre të këndshme.
Fisnikëri
USD 82.06

Fisnikëri

Trëndafila, karafila, gerbera dhe orkide

Dashuri e Braktisur
USD 114.20

Dashuri e Braktisur

Trëndafila, zambakë dhe orkide

E përjetshme
USD 71.80

E përjetshme

Karafila, trëndafila, zambakë , sumbulla

INFOINFOINFO
Vdes për ty
USD 114.20

Vdes për ty

Trëndafila

Gjithnjë besnike
USD 82.06

Gjithnjë besnike

Trëndafila, zambakë, gerbera, statice dhe gipsofila

Zonjë e Bukur
USD 71.80

Zonjë e Bukur

Trëndafila dhe karafila

INFOINFOINFO
Thjeshtësi Magjepsëse
USD 71.80

Thjeshtësi Magjepsëse

3 Zambakë , trëndafila , gerbera , lule dragoi dhe statice

E dhimbsur
USD 71.80

E dhimbsur

Trëndafila dhe gipsofila

Fitore
USD 71.80

Fitore

Zambakë dhe trëndafila

INFOINFOINFO
Bukuri e Qëndrueshme
USD 75.22

Bukuri e Qëndrueshme

Trëndafila

Moderne
USD 71.80

Moderne

Gerbera , zambakë dhe margarita

E paharrueshme
USD 71.80

E paharrueshme

6 Trëndafila dhe lule të vogla

INFOINFOINFO
Nuk Jetoj Dot Pa Ty
USD 114.20

Nuk Jetoj Dot Pa Ty

3 zambakë, karafila, trëndafila, zambakë dhe orkide

Mbyllje Hesapi
USD 82.06

Mbyllje Hesapi

2 Zambakë dhe karafila

Shëndet i Mirë
USD 82.06

Shëndet i Mirë

Gerbera , trëndafila , karafila dhe zambakë

INFOINFOINFO
Bashkim
USD 100.53

Bashkim

24 trëndafila

Dashuria e përgjegjshme
USD 71.80

Dashuria e përgjegjshme

Trëndafila, zambakë dhe karafila

Dashuri e Ftohtë
USD 71.80

Dashuri e Ftohtë

Zambakë dhe trëndafila

INFOINFOINFO
Top