Katania Dërgim Lulesh (Luleshitës)

Klima e ngorhtë dhe me diell e qytetit Catania, shpjegon se përse ka qenë i banuar vazhdimisht për shekuj me rradhë. Qyteti bregdetar sicilian është i njohur për turistë dhe është vendbanim i një numri të bimëve dhe luleve. Mali Enta ka pasuruar dheun dhe këtu ka shumë vreshta, ullishte, pemishte dhe plantacione me argume në bazën e vullkanit. Pemët frutore lulëzojnë me ngjyrë rozë dhe të bardhë në pranverë dhe verë. Në qytet, banorët shpesh mbjellin margaritarë, karafila, zambakë të ditës, gladiole dhe alliume të bardha dhe të purpurta. Lulet e tjera të njohura janë bougainvillea, wisteria dhe zambakët bori. Vizitorët mund t’i gjejnë këto lule dhe lule të tjera në shitje në tregjet e hapura.
Magjepsëse
USD 171.08

Magjepsëse

12 Trëndafila, karafila , zambakë dhe gipsofila

Shikim i Shpejtë
USD 171.08

Shikim i Shpejtë

24 Trëndafila

Pavdekshmëri
USD 107.56

Pavdekshmëri

Karafila, trëndafila dhe gipsofila

INFOINFOINFO
E këndshme
USD 150.59

E këndshme

Luledielli , trëndafila dhe orkide

Kujtime Të Hirshme
USD 107.56

Kujtime Të Hirshme

Karafila, zambakë dhe lule delfin

Pranim Dashurie
USD 107.56

Pranim Dashurie

Trëndafila

INFOINFOINFO
Flirtim
USD 107.56

Flirtim

Trëndafila , zambakë dhe gerbera

Admirim i Fshehtë
USD 171.08

Admirim i Fshehtë

12 trëndafila dhe trëndafila të vegjël

Thashethemëse
USD 193.62

Thashethemëse

72 Trëndafila

INFOINFOINFO
E mrekullueshme
USD 150.59

E mrekullueshme

12 Trëndafila dhe zambakë

Nuk Jetoj Dot Pa Ty
USD 171.08

Nuk Jetoj Dot Pa Ty

3 zambakë, karafila, trëndafila, zambakë dhe orkide

Guximtare
USD 171.08

Guximtare

Gerbera , trëndafila dhe zambakë

INFOINFOINFO
Fyerje
USD 171.08

Fyerje

Trëndafila, karafila, zambakë dhe gipsofila

Bukuri e Ndjeshme
USD 107.56

Bukuri e Ndjeshme

Trëndafila dhe karafila

Dashuri e Braktisur
USD 171.08

Dashuri e Braktisur

Trëndafila, zambakë dhe orkide

INFOINFOINFO
Ego
USD 107.56

Ego

Trëndafila, karafila dhe gipsofila

Shëndet i Mirë
USD 122.93

Shëndet i Mirë

Gerbera , trëndafila , karafila dhe zambakë

Plot Shkëlqim
USD 107.56

Plot Shkëlqim

Trëndafila

INFOINFOINFO
Top