Mesina Dërgim Lulesh (Luleshitës)

Messina është shtëpi e një numri të kishave historike, si dhe i të famshmës Fontanës së Orionit. Liqeni i afërt i Ganzirrit është perfekt për relaksim dhe për t’i parë leandrat, myrtles crepet, azaleat, trëndafilat dhe bottlebrushet që rriten të egra. Në qytet, kopshtet private mbajnë shumëllojshmëri të luleve si alliume, hibiskus dhe trëndafila hibrid. Madje disa kopshte kanë edhe trëndafila të vjetër aromatik. Margaritarët, karafilat dhe asterët janë të njohur si bimë në vazo dhe mund të shihen shpesh para dyqaneve. Lulet e tjera të njohura të kopshteve janë gladiola, kozmosi dhe koreopsisi dhe banorët kanë dëshirë t’i japin këto dhe lulet e tjera vendase si dhuratë për të dashurit e tyre.
Fillimi i Miqësisë
USD 100.31

Fillimi i Miqësisë

Trëndafila , orkide dhe gipsofila

Dashuri Me Shikim Të Parë
USD 113.96

Dashuri Me Shikim Të Parë

Zambakë, gerbera dhe trëndafila

Bukuri Shpirtërore
USD 113.96

Bukuri Shpirtërore

12 Trëndafila dhe orkide

INFOINFOINFO
Zonjë e Bukur
USD 71.65

Zonjë e Bukur

Trëndafila dhe karafila

Bukuri Pa Ndjenja
USD 81.88

Bukuri Pa Ndjenja

Zambak, karafila , trëndafila dhe gerbera

Hijeshi e Pjekur
USD 71.65

Hijeshi e Pjekur

Trëndafila

INFOINFOINFO
Përsosmëri
USD 71.65

Përsosmëri

6 Trëndafila

Urime
USD 100.31

Urime

Trëndafila dhe orkide

Magjepsje
USD 71.65

Magjepsje

Zambakë , trëndafila, gerbera, karafila dhe orkide

INFOINFOINFO
Kapem Pas Teje
USD 71.65

Kapem Pas Teje

Zambakë dhe gipsofila

Shikim i Shpejtë
USD 113.96

Shikim i Shpejtë

24 Trëndafila

Mashtrim
USD 71.65

Mashtrim

Zambakë , trëndafila dhe gipsofila

INFOINFOINFO
E re
USD 71.65

E re

Zambakë dhe trëndafila

Dhuromë Një Buzëqeshje
USD 71.65

Dhuromë Një Buzëqeshje

9 trëndafila dhe gipsofila

Përkryerje
USD 100.31

Përkryerje

24 Trëndafila

INFOINFOINFO
Joshëse
USD 71.65

Joshëse

12 Trëndafila dhe karafila

Mbrojtje
USD 81.88

Mbrojtje

Zambakë, trëndafila , orkide dhe livande

Përjetësi
USD 100.31

Përjetësi

Zambakë, trëndafila, gerbera , orkide dhe karafila

INFOINFOINFO
Top