Mestre Dërgim Lulesh (Luleshitës)

Mestre, edhe pse afër Venedikut, ka shumë tokë rezervë dhe kështu shumë më shumë bimë dhe lule në këtë zonë. Dusty miller, barbaroza, karafilat dhe margaritarët janë të njohura si bimë në vazo si dhe të rritura në shtretër lulesh. Dyqanet me këto lule përpara janë të hapura për biznese, por dyqanet me krizantema përpara janë të mbyllura për shkak të ditës së zisë. Gladiolat shfaqen edhe të prera edhe si kalli të gjata në kopshtet e banorëve. Azaleat dhe leandrat shtrihen në rrugë dhe sheshe dhe këtu ka një pasuri prej trëndafilave të të gjitha ngjyrave, me shumë kopshte që rrisin më shumë se një varietet. Lulet e tjera të njohura në Mestre janë astilbe, lulja e globit dhe asterët.
Dashuri e Ftohtë
USD 72.24

Dashuri e Ftohtë

Zambakë dhe trëndafila

Hijeshi e Pjekur
USD 72.24

Hijeshi e Pjekur

Trëndafila

Kujtime Të Hirshme
USD 72.24

Kujtime Të Hirshme

Karafila, zambakë dhe lule delfin

INFOINFOINFO
Pranim
USD 72.24

Pranim

3 luledielli dhe karafila

Pafajësi
USD 114.89

Pafajësi

24 Trëndafila dhe margarita

Misterioze
USD 82.56

Misterioze

12 Trëndafila

INFOINFOINFO
Shikim i Shpejtë
USD 114.89

Shikim i Shpejtë

24 Trëndafila

Pajtim
USD 114.89

Pajtim

7 Trëndafila, gerbera , karafila , zambakë dhe orkide

Bukuri Pa Ndjenja
USD 82.56

Bukuri Pa Ndjenja

Zambak, karafila , trëndafila dhe gerbera

INFOINFOINFO
Shpresë
USD 72.24

Shpresë

Gerbera

Optimizëm
USD 75.68

Optimizëm

12 Trëndafila dhe gipsofila

Urime
USD 101.13

Urime

Trëndafila dhe orkide

INFOINFOINFO
Pritshmëri
USD 72.24

Pritshmëri

8 Trëndafila dhe gipsofila

Falënderim
USD 114.89

Falënderim

Zambakë, trëndafila, gerbera dhe karafila

Delikate
USD 72.24

Delikate

12 Trëndafila

INFOINFOINFO
Lidhjet e Dhembshurisë
USD 72.24

Lidhjet e Dhembshurisë

9 trëndafila

Meritë
USD 82.56

Meritë

3 Zambakë , trëndafila dhe karafila

Jeta Është e Ëmbël
USD 114.89

Jeta Është e Ëmbël

5 zambakë, karafila, trëndafila, gerbera, dhe gipsofila

INFOINFOINFO
Top